Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
toci1 - напреднал
Здравейте,

Имам следния проблем с тока:

Онзи ден, като светнах лампата в банята и крушката изгоря. Слагам нова крушка - не свети, слагам втора (за всеки случай - не). Светкам в коридора - не свети, проверявам и спалнята - и тя не свети. Трите помещения - спалнята, коридора и банята са на 1 бушон. Гледам бушона - не се е изключил. За всеки случай го изключих и после пак го включих, да не би нещо да се е получило - не. Понеже в коридора и спалнята съм с лунички и нямам много лесен достъп до трансформаторите им, реших да проверявам осветлението в банята. Меря с фазомера кабелите - свети ми фазомера, меря фасунгата - свети фазомера, но лампата не свети. Смених фасунгата (за всеки случай), пак не свети лампата.

Хайде сега да ви видя какви сте майстори :-D

Между другото ми казаха, че щом фазомера свети, а лампата не светва, значи достига фаза до фасунгата, но я няма нулата, за да светне лампата. Проверих при бушоните, където са вързани нулите, няма разхлабено, всичко си е здраво затегнато.

Някой ако има идея какво мога да направя, моля да ми пише, че сме на романтични свещи в тези помещения.
dyaneff - майстор
Провери в таблото с предпазители, дали нулата не е с лоша връзка.
toci1 - напреднал
Аз написах и в поста ми, че проверих таблото и всичко си е затегнато добре. Между другото, нулите са вързани за една пластинка, малко над бушоните ми, нали това са нулите, да не се бъркам?
hidrazin - майстор
Там са нулите. Ако в таблото всичко е у ред и нямаш осветление навсякъде, проверяваш най-близката разклонителна кутия до таблото.
:partyman:
toci1 - напреднал
Лошото е, че тези разпределителни кутии са замазани след ремонта и не се виждат къде са. Някаква идея как да я открия?
nikolovvd - майстор
А ключа провери ли го?
chapara - майстор
А въобще някъде има ли ток?
nikolovvd - майстор
Човека е писал, че има (свети му фазомера), но не може да го изкара. :-D
toci1 - напреднал
Смених и ключа за всеки случай - пак не ще. В другите стаи си има ток, само тези, които са на този бушон. Между другото като спра бушона и премеря с фазомера при фасунгата, фазомера не свети, т.е. бушона е наред.
toci1 - напреднал
nikolovvd написа:
Човека е писал, че има (свети му фазомера), но не може да го изкара. :-D
Е това всъщност ми е и на мен най странното, понеже не разбирам от токове, пък то може и да си има някакво обяснение.

Тема "Странен проблем с тока - ПОМАГАЙТЕ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: