Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fox_vt - майстор
Прав е фиката и аз това исках да кажа ,те гърците са го измислили от време оно :-D Иначе по темата можеш да си купиш челник и получаваш 3 в 1 хем си светиш към детайла,хем към кутията с бургиите като ровиш в нея,хем в тоалетната щото ръцете са ти мръсни и да не цапаш ключа на лампата :-D :-D :partyman:
bulhomes2 - майстор
Прав е Боко тиквата - мат'риала ни е лош:

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Понеже някои съфорумци имат някакъв зор да се убедят, че по-удобно е в случая лампите да са със шпиндела - ето я - viewtopic.php?f=18&t=46116 Тук още не и бях сложил лампите.
fox_vt - майстор
Ами при това положение според мен най добре е както каза колегата с две лед ленти залепени на плоскоста над бургията,като е добре да са влагозащитени че лесно се чистят от праха.
Той боко тиквата е споменал че една снимка е равна на хиляди изписани думи и страници :partyman:
bulhomes2 - майстор
Ма защо е нужно да се обяснявам за бормашината? Темата и питането ми беше конкретно за лампа, подложена на вибрации.
fox_vt - майстор
И тя веднага е дадена във първото мнение :wink: След това започнаха предложения за предпазване на всички видове лампи от вибрации :-D .Ти уж от майтап разбираше пък виж как се вкисваш сега :)
bulhomes2 - майстор
Ми разбирам от майтап, ама тук не го виждам.
kozl - майстор
Мебелни луни за вграждане с LED лампа на 1,2 вата. Светодиодните основи ги купих от магазин за аксесоари за мебели, две в комплект за 10 лева. И само основите да лепнеш пак ще стане. Е ще трябва и захранване, но със значително по-ниска мощност от захранване за авто нажежаеми крушки. Подобни лед плочки се продават и при автоаксесоарите, за крушки за плафони, но май са по-скъпи. Мисля че ще получиш по концентрирана до свредлото светлина от LED лентата.
От години имам огледало-шкаф в банята от PVC. Луните с халог.лампи ми стопиха пластмасата. Намалих ги от 20 на 10 вата, но пак размекваха пластмасата и така докато срещнах LED-а в магазина за мебелни аксесоари. Е светлината може би е по-слаба от халогените, но достатъчно добре свети за нуждите пред огледалото. А и зависи от ЕГН-то. Като овехтее ЕГН-то и почва нуждата от по-ярко осветление.
mir4oto - специалист
Ей ама голямо обсъждане за това осветление, най - издръжливи на вибрации са диодите, няма крушка с нажежаема жичка, която да ги бие по този показател, За тези 20 см осветление 40-100 лумена са ти предостатъчни. Най - добре да вземеш такива с малък ъгъл, или 1 - 2 диода по един ват с колиматор от 5 градуса към тях. Имаш предостатъчно по вид и светимост диоди, от които да си избираш, прикачил съм ти една рисунка как точно да си го монтираш на т.н. бормашина, която доколкото виждам е предимно дърводелска.

Прикачен файл

desktop drill light.png
gogo7777 - майстор
И аз съм за светодиодите. Даже бих ги захранил с обикновенни батерии / две или три според броя и вида на светодиодите/ и едно ЦК ключе.
bulhomes2 - майстор
Имам 5-6 метра хартисала светодиодна лента. А крушки от коли - много. И за двете трябва траф и си мисля, че все някой от тия дето имам ще стане. Тъй, че ще пробвам и двете.

Тема "Каква лампа за вибриращо място?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: