Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
speleonik - помощник
Здравейте, няма няма пък току ми щукне някоя "идея", та може ли някой да ми каже дали от този модел луминисцентни лампи https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... S3pVu05Xnl / мога да взема 12 в. и да захраня светодиодна лента - да заменя пурата...? Лентата ще е със съответната дължина на тялото и тока съответно ще е различен ... Просто корпусите са доста тънки за да мога да вкарам трансформатор вътре!
П. Петков - специалист
Здравейте!
Май не ще да стане!
Аз използвах по-голямо тяло (с ключ) и му сложих LED "пура", но за да я захраня се наложи да "обеля външната кутия на "MEAN WELL"-а, който не влизаше в тялото по височина (с малко). При все това, по ширина леко се изду (дори и при "обелено" захранване), но не се забелязва (много). Когато се купува, предварително трябва да се мери яйцето на задника! Поне аз така постъпих, и затова се отказах от такова тяло, което външно е по-издържано (според непретенциозните ми есетически възприятия). Другото, което трябва да се отбележи е, че това тяло е много гъвкаво и трява да се закрепи на твърда повърхност. При моето трябваше да го направя висящо и щеше да се огъва от тежестта си (То и това се огъва, защото е от тънка, алуминиева ламарина, но лампата го държи що годе изправено). За съжаление, във Вашия случай захранването трябва да се сложи отделно, или да се мине с гасящ кондензатор, "Грец" и филтраж (за 220V, но не и за 12V). Като за кондезатора, май пак няма да има място.
Може би колегите с по-голям опит ще споделят повече.
Ето това остана от кутията на захранването (запазих си само табелата):
Прикачен файл:
Picture 197.jpg
Picture 197.jpg (42.89 KиБ) Видяна 1240 пъти
А това е висящата лампа:
Прикачен файл:
Picture 198.jpg
Picture 198.jpg (38.01 KиБ) Видяна 1240 пъти
Тръбите са неръждаеми ф10х1,5 с едностранни резби М10х1 (От "Инерметал"), а "чашките" са от два "пендела" (по 4,50 лв. от "Бриколаж)".
В заключение: "Сиромах човек - жив дявол!"
Успех!
hidrazin - майстор
speleonik написа:
...дали от този модел луминисцентни лампи https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... S3pVu05Xnl / мога да взема 12 в. и да захраня светодиодна лента ...
Не може защото там няма 12 волта. Ако искаш да се пробваш, виж това захранване:
http://www.zahranvane.com/index.php?rou ... uct_id=125
Размерите му са 32x17x23мм и може да захрани около 1 метър лента със 60бр. 5630 светодиода или близо 2 метра лента със светодиоди 60бр. 3528.
Абе около 7 вата лента на 12 волта. Там предлагат и едни други захранвания дето са малко по-тънки и малко по-ниски - 40x15x18мм. Само че са и по-слабички.
С тях може да захраниш около 5-6 вата лента.
:partyman:
moimoimoi - майстор
колко вата е това лум тяло
защото има лед пури дето заменят 18 вата лум тръба
лед пурата е с мощност 10 вата и е директно на 220 волта,аз ползвам на v-tac и цената е 10 лева
speleonik - помощник
moimoimoi написа:
колко вата е това лум тяло
защото има лед пури дето заменят 18 вата лум тръба
лед пурата е с мощност 10 вата и е директно на 220 волта,аз ползвам на v-tac и цената е 10 лева

ЛЛ са 8W 13W 40W но все пак крастата е аз да си ги преработя... но на 8W и 13W корпусите са тънки и трансформ. не мога да вкарам, а на 40 W място бол.

Тема "Луминисцентна тръба - светодиоди...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: