Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nеwage - специалист
Здравейте!
Моята Перла 05 работеше добре, но най-неочаквано ни спретна изненада - наводнение. Напълнила казана и продължила да прелива без да изключи.

Помолих един приятел да смени нивометъра но сега се държи много странно, подозирам че го е свързал неправилно - вентилите за водата не се отварят но за сметка на това още с пускането включва нагревателя.

Моля някой да погледне нивометъра и да ми каже на кой номер крак кой цвят проводник е свързан.
lyubohar - майстор
Преди да го смените проверихте ли дали тръбичката не е спукана там където е нанизана?
Навремето на мен ми правеше редовно този номер.
shotik - майстор
Или някой от вентилите да е замърсен с някоя песъчинка и да си пропуска ,разглоби вентилите и ги почисти.
Това го пиша от горчив мокър случай !
alsted - майстор
Прикачен файл:
Перла 05 ниворегулатор.JPG
Перла 05 ниворегулатор.JPG (27.53 KиБ) Видяна 2001 пъти
[/url]


Определено сте объркали свързването, но ще добавя и още една възможна причина за преливането - пробив между секциите на двигателя (бързи/бавни).
Проверете маркучето за проходимост. Случва се да се затлачи най-вече от прахта за пране. Почистете филтъра на изхода като проверите чистотата на "камбанката", от която тръгва маркучето за ниворегулатора.
todortv - майстор
alsted написа:
....Определено сте объркали свързването, но ще добавя и още една възможна причина за преливането - пробив между секциите на двигателя (бързи/бавни).
....
+1
На пръв поглед всичко си е нормално. Мотора работи.
Вентила взема фаза през пробилите намотки и водата не спира.
Личен опит и ми отне няколко часа, докато се убедя, че мотора е за пренавиване.
:partyman:
lov - майстор
+1
Това с пробива между намотките на двигателя и на мен ми взе акъля на времето. половин ден лутане и кьоравене по схемата дорде се убедих че е така.
Инженер Ганев - напреднал
Провери дали тръбичката на ниворегулатора не е запушена. Това често се случва на пералните машини от препаратите и мръсотията, запушва се в мястото където тя влиза в казана. Отвори, почисти и си готов!
nеwage - специалист
Благодаря за съветите.
Проверих тръбичката - добре е. Ниворегулатора беше объркан, свързах го правилно.
Мога ли с мултицет да проверя намотките и къде точно да замеря?
nеwage - специалист
Познайте какво открих във филтъра - ЧОРАП! :shock: Явно той е направил белята. Само ако някой може да ми каже как се е взел там :?:
shotik - майстор
Като малък размер за дреха ,при въртене се е озовал близо до люка и барабана го е завъртял и вкарал между уплътнението и пада във външния барабан и от там засмукан и се озовава във филтъра.

Тема "Перла 05 - прелива" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: