Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Avas_co - майстор
valentino76bs написа:
Avas_co написа:
Филкаб, тия са ебаси ужаса, чакал съм ги над половин час да ми направят фактурата, и в ТМТ са ме мотали, но тия просто не знам как работят въобще.То ясно, аз не съм им интересен, но ебаси отношението където имат.
В Бургас ли това ...
Мне, на централата им в Пловдив.
ESPACE - майстор
Навсякъде са така. Куца им нещо софтуера яко.
valentino76bs - майстор
ESPACE написа:
Навсякъде са така. Куца им нещо софтуера яко.
Вярно е това...рибата от към главата се вмирисва явно.
Lisko - майстор
gogo7777 написа:
Абе малко не е по темата, ама това...
... Тцтцтц ... първото нещо, което правел българина зад граница, било да забрави езика си ... До скоро го мислех за измислица
не е вярно. :)
Когато езика е първосигнален (майчин език) е невъзможно да се забрави :wink:
Напротив, възможно е. :wink: - дори и без да ходи зад граница.
Аз като отида в България и викам "минерален басейн" а тамошните понеже са забравили и викат "spa". Има и други примери.
Извинете за офтопика.
marian1 - майстор
Лискоо поправям те приятелски!
Не като отидеш в България, а като се (за)върнеш в България, нали си от Там! :wink:
:prost:
darken_nz - специалист
valentino76bs написа:
ESPACE написа:
Навсякъде са така. Куца им нещо софтуера яко.
Вярно е това...рибата от към главата се вмирисва явно.
Остави! Пробвах да се регистрирам, защото мернах материалите, които търся там, но си останах с опитите. Кучетата казват цена само след запитване. Но най-големия проблем - не мога да се регистрирам. Пробвах да се регистрирам и с данните на фирмата (уж да стане някакво чудо) - грънци. Ами майната им смачкана! Други ми взеха парите и други ще ми ги вземат, като тези са балами! И моят съвет е да правите същото! Като се правят на интересни (който и да е) - чупката!

Иначе по темата... Нямам нищо против Шнайдер, но и аз не мисля, че са единствените и неповторимите.
Явно те са пробили по някакъв начин пазара. Вярно е за каталозите, вярно е за документацията и за софтуера - наистина са перфектни в това отношение, но не мисля, че това е единствената причина. Влизам в магазина и не мога да намеря нищо, освен масовката. Тук Тинкпад е прав. И какво ? Ами почвам да си поръчвам по нета..... Няма друго, освен крива С, няма щепселни релета, няма нищо... За кратко бяха заредили Acti9 серията с по някой-друг прекъсвач, но след като ги продадоха повече не взеха. Явно трудничко им е било.
Следя темата с интерес.
Avas_co - майстор
Хм, понякога като съм в криво настроение и реша да се забавлявам, заявявам на разни хора , че имам нужда от предпазител с крива Д и... голям смях,... е накрая ми идват с нещо си, с крива Ц.
pavelari - майстор
Avas_co написа:
Хм, понякога като съм в криво настроение и реша да се забавлявам, заявявам на разни хора , че имам нужда от предпазител с крива Д и... голям смях,... е накрая ми идват с нещо си, с крива Ц.
Автоматичния прекъсвач с крива Д е "ГМО" и не виждам смисъл от съществуването му при положение, че номинала е ненастройваем. Жалък опит за широка гама на производителите и крачка към едни моторни защити в корпус от автоматичен прекъсвач с врътка за които не могат да се кажат хубави неща...
spokomen - специалист
Здравейте,
Тъй като темата е за Шнайдер и за да не отварям нова, бих искал да споделя какво ми предложиха в магазина, а същевременно, ако някой има по-рационална идея, с радост бих я възприел. И така, в коридора съм монтитал обикновен двоен ключ, който съм преправил( за съжаление не знаех че има възможност за фабричен такъв) с цел едната секция да пали и гаси лампата в коридора, а другата превърнах в бутон, към който включих кабелите за стълбищното осветление. Така, мога да паля стълбищното осветление без да излизам от апартамента. Подобно нещо има в някои блокове с отделни ключове, но при нас не бе направено. Много е удобно, но за съжаление ключа се амортизира и трябва да го сменя. В магазина не предлагат подобна комбинация. В един от магазините, продавачката ми каза, че с модулите на Шнайдер мога да направя ключ какъвто ми трябва на цена около 20 лева. Трябва да си купя единичен механизъм за ключ, единичен механизъм за бутон и съответно монтажната рамка и капачката за двоен ключ. Жената каза, че единствено Шнайдер от всички марки и модели които предлагат в магазина осигуряват подобна възможност. Та за манията Шнайдер...освен добрия маркетинг, може би трябва да добавим разнообразие от варианти. Ако някой има вариант за по добър и/или по икономичен вариант на комбинация между ключ и бутон в едно - с удоволствие ще разгледам и евентуално използвам идеята.
PCL82 - майстор
Разбирам идеята ти, но нещо не вдявам: коридорът и стълбището би трябвало да са на отделни кръгове, захранени от различни табла-коридорът от апартаментното, а стълбището от ГРТ. За коридора се комутира фазата, а за стълбищния автомат нулата. Предвид горните две изречения двата ключа нямат място в общ корпус! Трябва да са в отделни конзоли, но може да се обединят с обща рамка-ползващ модулни конзоли.

Ако пък става дума за къща и двете са на един кръг и стълбищният автомат/импулсно реле комутира същата фаза от същия кръг, то може да са в един двоен ключ.

Тема "Шнайдер манията по нашите земи?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: