• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
rossenboy - специалист
И аз така действам, но отваря нов прозорец, започва да качва и така до безкрай
nv952 - майстор
Хм.. не знам защо се получава така.Ако искаш прати ми снимките по фейсбук имейл или скайп аз ще ги кача.
Johny - майстор
rossenboy написа:
Здравейте колеги. Случаят е с плафон с вграден датчик за движение, турско производство. Има една устер клема за лампата, която като я свържа и плафона се командва от ключа за вкл/изкл. Има и една клема на самия датчик, която не знам как да свържа за да заработи датчика-в момента лампата работи като обикновен плафон и се командва от ключа, което не е идеята. Малко помощ ако може, а най-добре и схема, ама по-елементарна/като за ветеринар:)
Малко странно обяснение. Има само една Лустер клема, която те интересува и там се свързват двата проводника. На тях пише L и N /фаза и нула/. На самият датчик има два тримера /вижда се шлицът за отвертка/. Единият регулира при каква осветеност да светне/нарисувана е лампа/, а другият регулира времето на светне/ нарисуван е часовник/. Този с лампата го завърти когато е здрач, докато угасне лампата и после върни една идея обратно. След като се справиш с това, то можеш да въртиш другият, за да му кажеш колко време да свети. Започва се от крайно положение/ляво или дясно не помня/, но това при което свети 2-3 секунди и след това увеличаваш.
Успех!
rossenboy - специалист
Да му таковам таковата, тъста викнал майстор и свързали лампата. То се връзвало директно на датчика, а другата клема била ако искаш да вържеш друга лампа към същия датчик. Благодаря на колегите, които отделиха от времето си да помогнат.
Весели празници на всички!
Здравейте, колеги! :) Ще съм ши много благодарна, ако ми помогнете да разбера защо моя плафон с датчик за движение не свети вече. До преди два дни всичко беше наред, после крушката изгоря в момента на светването. / Досега бяхме елиминирали ключа и си работеше чрез датчика, но все пак е свързана така, че ако натиснем ключа си функционира като обикновена лампа./ Та изгоря крушката, отворих го, видях, че едната наистина е с изгоряла жичка, смених и двете с нови, но не светва. Опитах да демонтирам цялото нещо, но падна батерията на винтоверта и чакам да се зареди, за да го сваля цялото. Наснимах каквото можах, обаче се питам възможно ли е и друго да е изгоряло, освен крушката? Например самия датчик, макар че чувам, че той си издава звук - онова леко "цъкване", което се чува преди да се включи, но не светва. Защо?!? :( Не виждам нищо нагоряло. :? :sad: :sad:
rado_ev - специалист
Възможнжно е при изгарянето на крушката, вътре в датчика да са се стопили писти на платката, които подават захранването на лампата.
Junak - майстор
А може да има и стопяем предпазител в датчика. :)
Здравейте,
Преди 2 години смених стълбищното осветление на входа с такива турски лампи. От 9 лапми вече четвърта спира. Първоначално реших, че е дефект, и замехн една. След това купих една нова. Сега имам две повредени.
Излиза, че лампите дефектират по-често от крушките :)
Странни е че повредената лампа понякога се задейства независимо от осветеността.
С две думи ако някой е минал по този път, ще се радвам да сподели.

Благодаря.
Има ли и определена процедура при първоначално захранване: Потенциометрите да са в определено положение и т/.н ?
kozl - майстор
Не. Изчаква се около половин минута след подаване на напрежение, за да заработи схемата в нормален режим.
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на плафон с датчик за движение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: