• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
rossenboy - специалист
Здравейте колеги. Случаят е с плафон с вграден датчик за движение, турско производство. Има една устер клема за лампата, която като я свържа и плафона се командва от ключа за вкл/изкл. Има и една клема на самия датчик, която не знам как да свържа за да заработи датчика-в момента лампата работи като обикновен плафон и се командва от ключа, което не е идеята. Малко помощ ако може, а най-добре и схема, ама по-елементарна/като за ветеринар:)
nv952 - майстор
Снимка :?: или да хвърляме боб.
пп Снимката е препоръчителна,не че съм хукнал да ти помагам ама има и други хора в тоя форум които като видят снимката ще се оправят сами... без да питат.. е ако не успеят и тогава ... се пита.
пп 2 Предполагам че си взел това.
Изображение
rossenboy - специалист
И аз св дразня от постове без снимки, лошото е че го качнах на тавана и е кофти за снимане. Иначе показаната снимка е моята,даже и дизайна на стъклото е същият. Подробност- плафона всъщност е ЛЕД(ако има значение).
jekasus - майстор
Той принципа за свръзване един същ. viewtopic.php?f=11&t=46933&start=20
koveslav - майстор
А изчака ли да се стъмни,за да сработи.Или е монтиран в тъмен коридор?
gogyto - специалист
Аз тази година си купих два такива, но са си свързани - така се продават, по късно мога да кача снимка на карантията.
nv952 - майстор
jekasus написа:
Той принципа за свръзване един същ. viewtopic.php?f=11&t=46933&start=20
Мислех да дам тоя линк ама викам ай да не сгафя неко че нали рядко си позволявам да давам съвети.
пп Тя схема е същата и за монтирането на отделна фотоклетка или бъркам?
rossenboy - специалист
Лошото е, че датчика е с два изхода/входа и няма място за трети кабел. Иначе му пуснах само фазата през датчика и светна лампата, но после нещо май сработи датчика и даде накъсо и падна бушона:) И сега шах на пешката/пиша от тел. и не мога да качна снимка/.
nv952 - майстор
можеш.Правиш снимка и качваш от бутона дето попринцип си качваш.Само че избираш от файловете в тела.
nv952 - майстор
Тези снимки ги качвам от тела .

Прикачен файл

2014-12-27 13.50.05.png

Прикачен файл

2014-12-27 13.49.38.png

Прикачен файл

2014-12-27 13.49.11.png
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на плафон с датчик за движение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: