Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
gogo7777Какво стана с проблема,разреши ли се?
Какъв проблем :?
FM STEREO - специалист
Грешката е моя ,въпросът ми беше към cvettomirr автора на темата :)
cvettomirr - специалист
А ето ме и мен. Към 27.12.2014 звънях на чез по телефона да изискам да дойде екип на място да замерват, да пишат протоколи и да видим какво ще правим. Казаха ми че в 7дневен срок ще пристигнат такива и хоп днес идват, както бях на компютъра тока спря погледнах през прозореца те отвън, излизам аз, приказвахме, мериха, те ми викат циганите крадът ток и за това са ти слаби фазите, аз му казах че циганите ток не плащата, а аз плащам за качествен такъв. Накрая монтираха нещо приличащо на хард диск някаква касета, да събира информация за напрежението 7 дни, закачиха му и трите фази с нулата такова нещо за пръв път виждам. После ще изследвали данните и ще съм получил до 1 месец протокол как ще се процедира по на там. След протокола срок за отстраняване на проблема бил 1 г. Ще ли са да сменяват неизолираните алуминиеви кабели с други на проблемните къщи. Ще изчакам да видим какво ще стане, утре ще снимам устройството и ще го кача, има изходи за USB за пръв път виждам подобно нещо.
FM STEREO - специалист
Да има такива устройства,ако мрежата от алуминиеви проводници е слаба,сечението им е малко е възможно при натоварване да се получава спад на напрежението,ще сложат от усукания така наречен френски кабел,обаче той е по уязвим за незаконното свързване на ромите,при мен там където се закачат те навсякъде е с такъв френски кабел,ако има такова незаконно прикачване би трябвало да изгарят предпазители в трафопоста и захранването да спира ако разбира се предпазителите са правилно подбрани.При мен поради немърливост от страна на техниците изгаряше такъв на страна СН и на въпросната фаза се получаваше напрежение от 115V,явно предпазителите на ниската страна на трансформатора са са били с голям ампераж включително и тези на въпросният извод от,който се закачат ромите,сега вече не е така усетиха се и сега изгарят само на този извод,може да са сложили и автомат и всичко това стана след като най накрая трансформатора гръмна от немърливоста на техниците на ЧЕЗ и системното му претоварване от братята роми.
cvettomirr - специалист
То и при нас как горя трафопоста преди години, 2012г пак горя оттогава не е. Не ми пука какви кабели ще слагат, ама да ми оправят тока че, ще ги съдя хич ми не пука.
gogo7777 - майстор
Точно така, никакъв гювеч за тия.

Тема "Проблеми с напрежение, ЧЕЗ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: