Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
cvettomirr - специалист
Живея в къща, от 10тина година тока предоставян от ЧЕЗ е смотан, 197-205волта, по празниците, винаги под 200волта, тази година си вкарах и трифазен ток, след десетки жалби, техниците ги познавам понеже градът в който живея не е голям, те твърдят че кабелите са нови от трафопоста до нас, преглежда ли са връзките не идин и два пъти, дори и от подстанцията вдигнали волтажа за трафопоста от който взимаме ток и нищо. Писах и до омбудсмана и нищо. Гранича с цигански квартал. Днес след поредната жалба, идваха техниците, замериха и 3те фази, 194,197 и 203. Нито един уред не работи като хората, ел.печка пече по 3-4часа, бойлера е нов, включва постоянно, лятото плащах по 80-90лвток тогава и тока е 215-218волта, сега по 140лв ток последните 3 месеца. По европейските стандарти тока трябва да е 230волта + - 10 процента. Аз за какво и плащам на тия като те не ми предоставят услуга като хората. Вече незнам какво да правя, освен дело в съда друг вариант май няма или господари на ефира.
FM STEREO - специалист
Да не би да си много далече от трафопоста,възможно е мощността му да е малка,ако не си далече от него,най вероятно и при твоите съседи е така,техниците от ЧЕЗ да вземат да вдигнат волтажният превключвател на трансформатора на по висока степен,доколкото разбирам те само са измерили напрежението,какво обяснение ти дадоха,това напрежение не от 197v изобщо не е нормално,ако нищо не правят имаш право на жалба за доставка на некачествен ток,длъжни са да вкарат напрежението в граници от 215-230V.
cvettomirr - специалист
Превключвателя в трафопоста е вдигнат до край, на 100м съм от трафопоста. Дори и от подстанцията са вдигнали и нищо.
dobcho_vn - специалист
Сам си си отговорил - живееш до цигански квартал.За съжаление това е проклятие.Тия същите ползват като за световно, то и на мен да ми бе безплатно и аз щях, ама не би, и от там идва проблемите.Голям товар и напрежението кляка.Колкото и да вдигат стъпалата това е.
Съжалявам.
FM STEREO - специалист
cvettomirr написа:
Превключвателя в трафопоста е вдигнат до край, на 100м съм от трафопоста. Дори и от подстанцията са вдигнали и нищо.
Има разрешение,монтира се по голям по мощност траф или се поставя втори,ако няма място в съоражението се поставя отвън,касета,касетъчен трафопост и товара,абонатите се разделят,разпределят между двата трансформатора.
ZMeyGorianin - майстор
Имаше преди време подобна тема и тогава някой май изказа мнение, че при лошо заземление на стълбовете се получавал проблем с ниско напрежение. Ако някой се сети да го опише пак, че и аз съм на същия зор, само че почти през цялото време само аз черпя ток от този траф. И щом включа Юнгата /3.5 кВ/ напрежението пада от 220 на 190 В. Стигал съм и до 160 В при повече консуматори или присъствие на съседи.
За сега спасявам положението донякъде със "корав" стабилизатор, но и той душа носи-макс. включена мощност 8 кВ и изравнява напрежението между 160-280 В. на 220 Волта.
FM STEREO - специалист
А ако има лошо заземление,то е грижа на Енергото да се осигури читаво такова,иначе може да се направи повторно заземяване в таблото на къщата,в форумът е дискутирано по този въпрос.
shotik - майстор
Снощи имахме съмнение ,че нещо не е както трябва,че лампата свети по- слабо ,но се оказа ,че уредът измери от 219 до 225 волта в продължение на половин час ,а тази сутрин 237 волта ,сега е 242 волта !


Батерията съм я купил вчера , мултицета е електронен,спрямо друг ,който не е менте е само с 0.2 волта разлика при постоянно напрежение 12 волта,за променливо не знам колко е .
Последна промяна от shotik на съб дек 27, 2014 4:32 pm, променено общо 2 пъти.
FM STEREO - специалист
Нормално е да варира напрежението,тези стойности са в границите,ако уредът разбира се е точен,някой електронни уреди при спадане на напрежението на батерията им започват да отчитат по високи стойности.
miroton - майстор
Не се притеснявай,всички електроники са с импулсно и не им дреме,че напрежението е по малко.
Бойлера-кабелите и терморегулатора няма да загряват толкова много и ще изкарат по дълго.

Тема "Проблеми с напрежение, ЧЕЗ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: