Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivan7503 - помощник
Здравейте колеги...Имам запитване за направата на терморегулатор за инкубатор....разполагам с контактен немски термометър живачен...който контактите издържат до 0.03 А.Набавих си контактор който бобинката е 0.10А.Свързах го и го изпробвах и забелязах че на темометарът контакта които прави с живака искри и впоследствие на неколкократно включване и изключване живака се вижда че прекъсна....Въпросът ми е мога ли да намеря такъв включвател на който бобината да е не повече от 0.03А.Благодаря предварителн.
lubomirlz - специалист
Ползвай малко реленце което да управлява бобината на контактора
gogo7777 - майстор
На кутията на този немски контактен живачен термометър има схема на свързване през реле. Правилно ли си го свързал.
ivan7503 - помощник
gogo7777 написа:
На кутията на този немски контактен живачен термометър има схема на свързване през реле. Правилно ли си го свързал.
Ами да по схемата е..
hidrazin - майстор
Тоя контактен термометър май вече е бивш контактен термометър. Щом си видял че искри - пиши го бегал.
:partyman:
ivan7503 - помощник
hidrazin написа:
Тоя контактен термометър май вече е бивш контактен термометър. Щом си видял че искри - пиши го бегал.
:partyman:
Чисто нов беше исе прецака най вероятно....от самото начао искреше...иам още един но не смея да гопробвам да не се прецака и той...бубинката го е прецакала предполагам на нея пише 0.10А. На тернометарът пише 0.03А.
nikolovvd - майстор
Има готови или за сглобяване китове точно за инкобатор. Струват няколко левчета и поддържат температурата в границите на +/- 0.1 градуса.
ivan7503 - помощник
nikolovvd написа:
Има готови или за сглобяване китове точно за инкобатор. Струват няколко левчета и поддържат температурата в границите на +/- 0.1 градуса.
Колега имам такъв и ми се вижда не верен спрямо температурата затова исках да е с живачен за по точен....пробвал съм и ги имам два такива терморегулатора и двата работят различно....
nikolovvd - майстор
Какъв е сензора за температурата?
ivan7503 - помощник
nikolovvd написа:
Какъв е сензора за температурата?
4бр.крушки по 40 W.

Тема "помощ за терморегулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: