• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
estorm - специалист
Искам да подкарам едно акумулаторно зеге на мрежово захранване. Разполагам с мощен трансформатор с изводи на 20 и 25променливо. Двигателчето е за 24-25 волтова батерия и е с четки. Като сложа грец /kbpc3510/ и кондензатор 25в 4700мкф на 20ас мултицета показва 29dc. Ако е на 25ac само с грец става на 24,2dc. Кое е правилното решение при положение, че от трафа не мога да развия намотки и предвид, че моторчето е с четки.
moimoimoi - майстор
не мисля че 29 волта ще му дойдат в много,като се има на предвид че като се натовари ще спадне до около 24-25

но и при другия вариант без кондензатор ще работи без проблеми,първо го пробвай така и ако усетиш загуба на мощност го пробваш на 20 волта+кондензатора.

по добре вземи грец 5010 или два в паралел 3510 и на голям алуминиев радиатор задължително
DMN - майстор
moimoimoi написа:
не мисля че 29 волта ще му дойдат в много,като се има на предвид че като се натовари ще спадне до около 24-25

но и при другия вариант без кондензатор ще работи без проблеми,първо го пробвай така и ако усетиш загуба на мощност го пробваш на 20 волта+кондензатора.

по добре вземи грец 5010 или два в паралел 3510 и на голям алуминиев радиатор задължително
+1
А какви са били батериите - Ni-Cd, Ni-MH или Li-ion ?
estorm - специалист
Благодаря ще пробвам така. Аз по скоро се притеснявах да не издумка скоро кондензатора когато е вкл. а не се ползва. Да не се налага всеки път да изкл трафа. Другото което се чудя е защо на корпуса където влиза батерията имам 3 контактни пластини. Ще го отворя да видя къде отиват. По него няма електроника или индикации. Батериите са никел магнезии24в, но го дават компартибле и 25,2 литиеви.
Junak - майстор
estorm написа:
Батериите са никел магнезии.
[-X
никел метал хидрид
DMN - майстор
estorm, Ni-MH - тях ли имаш предвид?
Питам, защото ако са такива и ако батерията както казваш е 24-25V, то най-вероятно батерията е била от от 20бр. отделни батерии по 1.2V. А те като се зареждат, стигат до около 1.45V всяка, така че това общо прави 29V - няма защо да се притесняваш - това имах предвид :) Ако съм прав де...
Кондензатора е по-добре да е повече от 25V, макар че той едва ли ще повлияе много.
Последна промяна от DMN на пон яну 05, 2015 10:57 pm, променено общо 1 път.
estorm - специалист
Junak написа:
estorm написа:
Батериите са никел магнезии.
[-X
никел метал хидрид
Учителката ми по химия бе доста разсейваща :lol:

Утре ще го отворя да видя що са 3 пластини и ако всичко е ясно ще пробвам как работи
в 2та варианта.
estorm - специалист
miroton написа:
Слагай поне 20 000мф
Имам и по мощни, но защо е нужно? Тогава волтажа дали ще пада до 25/26 под товар?
Не е ли по добре да карам на 25AC ако под товар не пада под 22DC/ т.е без кондензатор само с грец/?
moimoimoi - майстор
по малко елементи-по малко неща за разваляне,пробвай без кондензатор,премери под товар доколко кляка напрежението и ако се усеща липса на мощност слагаш кондензатори
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос захранване електромотор зеге 24в." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: