Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, интересува ме може ли някъде в София да се измерят оборотите и силата не 9 волтово ел. моторче с размери като на това тук:

http://www.ebay.com/itm/271305602749?_t ... EBIDX%3AIT

Използвам две подобни в радиоуправляма количка, но ми се ще да ги заменя с по-бързи/мощни, но трябва да знам какви параметри има моето, за да преценя какви да купя.

Благодаря предварително!!
shadow__01 - майстор
ddimkin написа:
...оборотите и силата не 9 волтово ел. моторче с размери като на това тук...
Какво пише на твоето?
krasi92 - майстор
обърни се към някои авиомоделист.мога и аз да попитам един познат но ще отнеме време.
Благодаря много! Преди малко писах и във форума на моделистите :) на моето не пише нищо :) Знам едно място на 5те Кюшета, където поправят електромотори - може би трябва да ида там :?

Моля съветвайте!

Поздрави!!
radius - майстор
То зависи с какъв контролер си. Дали ще понесе по-мощно.
Иначе истината е в brushless със съответния контролер.
Иначе както си пуснал снимката, няма мащаб и не може да се преценят размерите. На мен са ми ясни, щото корпуса е като на едни мабучита от едно време. А силата определено не е голяма. Ако и колата ти не е с пропорционално управление, не се занимавай. В моделарския форум ще получиш по-адекватни съвети.
Количката е Лего и моторите седят в едни специални корпуси. Аз съм я модифицирал с 2,4 Гхц и контролера понася добре въпреки, че ги карам на 14 волта с преобразувател, а ги дават уж 9 волтови :) .. иначе моите съм ги мерил с шублер и са точно като тези, които съм показал.. обаче като спецификация един потребител от Лего-форумите ги изкарва в пъти по-мощни от тези, които намирам в еБей.. сложна работа.. писах и в Лего форума - дано някой отговори. Но най-бързо ще си реша проблема ако някой ми ги "измери" :)

Въпроса остава - някой да може да измери тези моторчета :) ??

Поздрави и благодаря за отговорите!
radius - майстор
Едно време ги "мерихме" като ги пуснем и стискаме докато спре. След 20-30 опита с различни ставаш човека-динотестер :lol: . Ето, че научих нещо ново - имало и Лего-форум.
lecki - специалист
Как? или е тайна

Тема "Измерване обороти и сила на ел.моторче в София?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: