Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
valentino76bs написа:
...Стандартните панелки си имат два токови кръга в кухните единия е 4кв.и е на отделен предпазител другия си е с 2.5кв и е общ за всичките ти контакти/без в коридора/ няма ли начин да ползваш тях?...
Напълно логично предложение. Така или иначе тоя токов кръг с 4мм² няма да ти е нужен в бившата кухня.
Ако е близо и позволява, може да го удължиш до бъдещата кухня и пак само за печката.
:partyman:
vlad4o1 - напреднал
hidrazin написа:
valentino76bs написа:
...Стандартните панелки си имат два токови кръга в кухните единия е 4кв.и е на отделен предпазител другия си е с 2.5кв и е общ за всичките ти контакти/без в коридора/ няма ли начин да ползваш тях?...
Напълно логично предложение. Така или иначе тоя токов кръг с 4мм² няма да ти е нужен в бившата кухня.
Ако е близо и позволява, може да го удължиш до бъдещата кухня и пак само за печката.
:partyman:
Какво ще рече само на печката ?няма ли да може да захряни цялата тераса (кухня)
fox_vt - майстор
Искат да кажат да си продължиш 4 кв проводника от старата кухня до терасата за печката,а от другия контакт в кухнята или от кутията над него да си теглиш нов проводник който ще захрани всичко останало на терасата.Новия проводник за това е 2,5кв.Реално няма да има никакъв проблем с инсталацията ако я направиш така-защо,защото ти нови уреди не добавяш дали ще ги ползваш в кухнята или на терасата няма значение (ако новите връзки са направени добре)Така че не се занимавай да слагаш нови табла и т н простотии за толкова малък апартамент.
vlad4o1 - напреднал
Колеги да ви се похвалим:-D днеска бях в апартамента и започна едно мислене и го измислих набърже (идеята на колегата от по горните коментари осъществих).Тръгнах деректно от таблото с 6кв кабел и 32 А предпазител (да се застраховам)та до първата кутия от там директен 4кв за печката, а за контактите 2.5кв.Дано се е получило успешно, като пусна уредите ще се разбере:-D.Мерси много за съветите, бяхте ми много полезни!
valentino76bs - майстор
Лично на мене не ми харесва тази идея ама никак!
hidrazin - майстор
То не е само да не ти харесва. Тази "идея" просто е грешна.
:partyman:
thinkpad - майстор
valentino76bs написа:
Лично на мене не ми харесва тази идея ама никак!
Идеята щеше да бъде добра, ако имаше едно малко табло, което да раздели печката от контактите. Тогава става добра. С цялото ми уважение, със сигурност тая идея е по-добра от взимане на ток от контакта на бойлера. Постфактум е доста трудно да се прави преустройство на електрическа инсталация. Мисля, че съм от хората, които все пак нещо поназнайват, а при мен има 4 кръга за 6 помещения на едно от местата. Защото това е преустройство на съществуваща инсталация, където всичко бе на една магистрала с един предпазител. Дебелините на проводниците бяха задоволителни, но са навързани както някой си е знаел. Просто печката като отделен мощен консуматор не е хубаво да се смесва с други по-мощни като бойлери. За това имам отделен кръг 25А за нея.
vlad4o1 - напреднал
thinkpad написа:
valentino76bs написа:
Лично на мене не ми харесва тази идея ама никак!
Идеята щеше да бъде добра, ако имаше едно малко табло, което да раздели печката от контактите. Тогава става добра. С цялото ми уважение, със сигурност тая идея е по-добра от взимане на ток от контакта на бойлера. Постфактум е доста трудно да се прави преустройство на електрическа инсталация. Мисля, че съм от хората, които все пак нещо поназнайват, а при мен има 4 кръга за 6 помещения на едно от местата. Защото това е преустройство на съществуваща инсталация, където всичко бе на една магистрала с един предпазител. Дебелините на проводниците бяха задоволителни, но са навързани както някой си е знаел. Просто печката като отделен мощен консуматор не е хубаво да се смесва с други по-мощни като бойлери. За това имам отделен кръг 25А за нея.
Пречи ли на терасата 1 малко табло с два или три предпазителя, това мога да го направя не е проблем.
Нали не пречи че кабела ще минава през два предпазителя?
hidrazin - майстор
Няма такова нещо че тази идея била по-добра. И двете са грешни.
И какво казваш му е трудно на преустройството в дадения случай?
Че той щом е разбил да прекарва тръби и е пуснал кабел от таблото до първата кутия и от там до терасата
е пускал 4 квадрата и 2,5 квадрата си е направо ремонт на жилището.
В този случай въобще не е труден ремонта. Така и така е разбивано и мръсно.
Пък и като съдя по думите му, май там в момента никой не живее. :-D
Сега да си слага на мястото на първата кутия едно малко табло и ще замяза работата.
Изображение
Малко табло на терасата не пречи ама трябваше този кабел от 6 мм² да го докараш до него.
Сега е правилно това малкото табло да го сложиш на мястото на първата кутия - там където свършва този 6 квадрата.
Не пречи че минава през два башона. В главното табло оставяш този 32А а в малкото слагаш един 25А само за печката и един 16А за контактите.
:partyman:
vlad4o1 - напреднал
hidrazin написа:
Няма такова нещо че тази идея била по-добра. И двете са грешни.
И какво казваш му е трудно на преустройството в дадения случай?
Че той щом е разбил да прекарва тръби и е пуснал кабел от таблото до първата кутия и от там до терасата
е пускал 4 квадрата и 2,5 квадрата си е направо ремонт на жилището.
В този случай въобще не е труден ремонта. Така и така е разбивано и мръсно.
Пък и като съдя по думите му, май там в момента никой не живее. :-D
Сега да си слага на мястото на първата кутия едно малко табло и ще замяза работата.
Изображение
Малко табло на терасата не пречи ама трябваше този кабел от 6 мм² да го докараш до него.
Сега е правилно това малкото табло да го сложиш на мястото на първата кутия - там където свършва този 6 квадрата.
Не пречи че минава през два башона. В главното табло оставяш този 32А а в малкото слагаш един 25А само за печката и един 16А за контактите.
:partyman:
абе хора на мен този кабел отива на първата кутия на терасата не по стаите!Да не се живее засега, и още утре слагам таблото.това вече надявам се да удобрите.:-P

Тема "Съвет за инсталация!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: