• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
maptod - специалист
Имам един много бърз въпрос...
Може ли от стълб 20Кв да се пусне захранване за 2 трафа за 2 различни имота и със всичкото необходимо за да бъдат 2 инсталации независими?
bobko - специалист
Зависи как се плаща за услугата,възможно е разбира се.
dobcho_vn - специалист
Щом идва захранването от едно място няма как да бъде независимо.
Dzver - специалист
слагат се два РОМ-а на ЖР и от всеки захранваш съответния траф

РОМ
http://www.filkab.com/images/category_p ... 057_bg.jpg
maptod - специалист
Стълбът е железобетон, казуса е там, че трябва да се пусне кабел 20кв от стълб в моя имот до друг имот, а след това аз да си пусна от тоя същия стълб кабел до бъдещия ми траф. Всичкото това трябва да е независимо, а не като спре на единия тока да спира и на другия.
dobcho_vn - специалист
Изключили ЕП20kV увисвате и двамата нямам как.Тук няма независимост.
На ЖБ стълб трудно ще се сложи един камо ли два РМзК.Най-вероятно ще трябва и стълба да се подменя с ЖР опъвателен, че да има място и за двете присъединения, което от своя страна внася известни усложнения.
maptod - специалист
Значи има реална възможност ако дам да се пусне кабел от моя стълб до съседния имот, след това аз да не мога да се включа към моя стълб или това да стане неимоверно сложно?

Под моя стълб разбирайте-стълба на енергото разположен в моя имот.
dobcho_vn - специалист
Сега си в по-изгодна позиция-даваш разрешение, енергото пише предписание, че тоя ЖБ стълб трябва да се смени с ЖР и комшията прави това за негова сметка.Смени ли се вече стълба оттам е лесно-на него се поставят два комплекта РМзК за твоя ТП и за този на комшията.Това е.
Относно спирането-относно двата РМзК сте независими, но имате обща присъединителна точка-захранващия ЕП20kV.Изключили той, поради някаква си причина, била аварийна или за превключване, напрежение няма да имате двамата.
П.П.Даже може леко да извиеш ръцете - даваш съгласие под условие стълба да се смени с ЖР.
sts - специалист
dobcho-vn не бих давал съвети на maptod относнo даване на разрешение за прокарване на КЛ.
Това разрешение води до даване на сервитут за обслужване на линията и произтичащите от това ограничения в неговия имот.Нека прочете Наредба 16 за сервитутите на енергийните обекти.
Ако ЕРП предпише да се изпълни на ЖБ стълб не е толкова трудно да се монтират два комплекта РОМзК и катодни отводители.По голям проблем е да се изпълни на стълб с две тройки/две различни ВЕЛ/ - т.е. токоовеж дането до катодните отводители.
Има много въпроси към maptod:
- тип имот и перспектива на развитието му
- място на стълба в имота - дали след време няма да пречи на застрояването
- дали като дава разрешение няма да си попречи сам след време за реализация на нова идея
- трябва да мисли и за неговата КЛ и мястото на КТП и ограниченията от сервитутите
Моето предложение е да си вземе скицата на имота с отбелязана ВЕЛ и да се срещне с някой опитен проектант по част "Електрическа" или надзорна фирма а не да търси съвет във форума защото се навлиза в юридическата материя.
Salvador - специалист
Ще използвам темата като най-нова да питам нещо.
Изправен съм пред проблем. Предвидено е захранване на един имот от ВЛ 20 kV.Трасето минава по общински полски пътища, за което си има парцеларен план и т.н. Смятано е до първия стълб от далекопровода, който е на 70 метра, от там подземно със САХЕкТ до границата на имота.
Проблемът е, че този първи стълб е ЖБ. Виждал съм много разделители, качени на бетонови сълбове, но са били все изпълнения от близкото и по-далечно минало. Сега не знам да се прави, макар да го видях като чертеж в техническите инструкции на това дружество за монтаж на МТТ табла. Нарисувано си е върху стълба и разединителя е пак на него.
Ако някой го е минавал тоя път със смяната на стълб скоро, ще ми е полезно да ме ориентира колко е излязло и най-вече колко време е отнела цялата процедура.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за 20КВ стълб и свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: