• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
thinkpad - майстор
Трябва ми евтин контролен електромер, без значение дали е 1 или 2 тарифи, чисто с цел сверка показанията по киловати в сметката за енергопотребление. Сметките са меко казано притеснително високи за консумацията, която реализирам. В интернет гледам различни модел и ако за друг бих избирал по марка с гарантирано качество, то в момента ми трябва нещо минимално, с което да мога да отчитам в рамките на месец и да разбера дали има някакви отклонения.
Ако някой се чуди - бойлер 2kW, готварска печка с голям котлон от 1500W(основно той се ползва), една електрическа кана 2kW, един хладилник от 600W, един телевизор от 60-70W, лаптоп, рутер и най-проста автоматична пералня с асинхронен двигател и нагревател плюс няколко крушки правят в изражение на пари 120лв и нагоре на месец.
Като зимата е студено, хладилника е в нещо като обособен коридор, който много не се отоплява, та и не включва често, котлонът не се пуска дори всеки ден, бойлерът не загрява денонощно, активни консуматори са осветление, телевизор, лаптоп, рутер и тук-таме каната за кафе и чай.
Искам да се убедя, че няма грешка в отчитането от страна на инкасатор и нямам намерение постоянно да бягам до таблото, да не говорим че в момента там има електронен, който не вади постоянно на дисплея показанията за консумация, ами най-различни неща и трябва да се чака, пък отделно интерпретирането на информацията от дисплея е малко сложна работа.
Във Викиват гледам това ЦЪК , но го няма налично.
preslav - майстор
thinkpad написа:
Трябва ми евтин контролен електромер, без значение дали е 1 или 2 тарифи, чисто с цел сверка показанията по киловати в сметката за енергопотребление. Сметките са меко казано притеснително високи за консумацията, която реализирам. В интернет гледам различни модел и ако за друг бих избирал по марка с гарантирано качество, то в момента ми трябва нещо минимално, с което да мога да отчитам в рамките на месец и да разбера дали има някакви отклонения.
Ако някой се чуди - бойлер 2kW, готварска печка с голям котлон от 1500W(основно той се ползва), една електрическа кана 2kW, един хладилник от 600W, един телевизор от 60-70W, лаптоп, рутер и най-проста автоматична пералня с асинхронен двигател и нагревател плюс няколко крушки правят в изражение на пари 120лв и нагоре на месец.
Като зимата е студено, хладилника е в нещо като обособен коридор, който много не се отоплява, та и не включва често, котлонът не се пуска дори всеки ден, бойлерът не загрява денонощно, активни консуматори са осветление, телевизор, лаптоп, рутер и тук-таме каната за кафе и чай.
Искам да се убедя, че няма грешка в отчитането от страна на инкасатор и нямам намерение постоянно да бягам до таблото, да не говорим че в момента там има електронен, който не вади постоянно на дисплея показанията за консумация, ами най-различни неща и трябва да се чака, пък отделно интерпретирането на информацията от дисплея е малко сложна работа.
Във Викиват гледам това ЦЪК , но го няма налично.
А къде ти е старият "шайбов" електромер, моят си е при мен, свалиха го когато слагаха новите и ми го върнаха с протокол. +/- са си много точни старите.
thinkpad - майстор
preslav написа:
А къде ти е старият "шайбов" електромер, моят си е при мен, свалиха го когато слагаха новите и ми го върнаха с протокол. +/- са си много точни старите.
Не ми е оставен старият, за съжаление.
n_a написа:
http://olx.bg/ads/q-%D0%B5%D0%BB%D0%B5% ... %B5%D1%80/
Идейно е да си го купя втора ръка, но за този момент предпочитам да е нов и заверен.
preslav - майстор
thinkpad написа:
preslav написа:
А къде ти е старият "шайбов" електромер, моят си е при мен, свалиха го когато слагаха новите и ми го върнаха с протокол. +/- са си много точни старите.
Не ми е оставен старият, за съжаление.
n_a написа:
http://olx.bg/ads/q-%D0%B5%D0%BB%D0%B5% ... %B5%D1%80/
Идейно е да си го купя втора ръка, но за този момент предпочитам да е нов и заверен.
Ако си от Варна с удоволствие ще ти дам без пари моя, не е манипулиран, до последно е работил и се е отчитало по него, но ако си от друг град не ми се занимава с куриери и други там трабахери. Поразпитай познатите си, все някой пази стария си електрмер - бяха длъжни да ти го дадат, тогава беше твоя собственост!
krasi92 - майстор
Не са ни високи сметките а са ни малки приходите.Новия в магазина не е с повече пломби и стикери от демонтиран стар.Освен на себе си не можеш да докажеш на никои нищо и с нов и със стар.
thinkpad - майстор
preslav написа:
Ако си от Варна
Може да се каже, че съм от Бургас.
krasi92 написа:
Не са ни високи сметките а са ни малки приходите.Новия в магазина не е с повече пломби и стикери от демонтиран стар.Освен на себе си не можеш да докажеш на никои нищо и с нов и със стар.
Чакай малко бе. Имам познати, които си топлят апартаментите с климатици, които бичат 24/7 и от нищо не се лишават и сметката им пак е толкова. А аз не се топля на ток. Нормална сметка за посочените уреди за мен е около 60, 70лв дори да кажем. Такава имат мои познати пък със сходни уреди на моите, които не се отопляват на ток също като мен. В случая е двойна. Да знам дали има нещо нередно и да подавам жалба с искане за метрологична проверка на електромера или замяна с друг.
Andri01 - майстор
Излишно е да подаваш молба за проверка. Лабораториите,в които се проверяват електромерите са на ЕРП-та! Абсурд,но е така! Ще ти го върнат и ще пишат,че нищо му няма! Имаше идея преди време елекромерите и водомерите да се проверяват в независими / а дали са независими!?!?/ лаборатории,но мисля,че нищо не е направено.
thinkpad - майстор
Andri01 написа:
Излишно е да подаваш молба за проверка.
Не е излишно да подавам жалба. Ако действително по някаква причина сметките не отговарят на действително изразходеното, смятам да си защитавам позицията, а не да плащам абсурдни такива. Първо искам да се уверя, че това е така, а не просто безпочвени обвинения да сипя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Проверяват ги в Метрология, струва, по спомени 40лв.
И нищо му няма на електромера.
Аз така, но после поисках смяна с нов и ми падна разхода наполовина.
Има и още
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Контролен електромер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: