• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dobcho_vn - специалист
Разбирам те и аз бях на твоето положение, но бях тъп и упорит.Чаках показанията на електромера, мерех с клещи, даже и почти цял ден стояхме без ток само и само да убедя, че тия не ме лъжат.
Е убедих се, че проблема не е там...
thinkpad - майстор
dobcho_vn написа:
Е убедих се, че проблема не е там...
Както казах, няма да развивам конспирации. Хладилникът работи винаги, слагам го заедно с фризера, за това пиша 600W, телевизорът и лаптопът като съм вкъщи, пералнята когато трябва, бойлерът надвечер, къпането след 5 часа, обикновено 8 и нататък, като се приберем.
Ако правилно чета електромера... На дисплея излиза малка цифричка 1 заедно с 390kWh. Това би трябвало да е тарифа 1. Излиза цифричка 2 заедно с 890kWh или нещо такова в момента. Също така имам и стрелкичка, която сочи към надпис на самият електромер "енергия в обратна посока". Значи тарифа 2 е 890 и има енергия в обратна посока, т.е и не чисто активен товар или тези 890kWh заедно с 2-ката означават друго? Ltron ACE2000/Type400 е електромера.
Щото ако тези 2 показания ги приемам за правилни и не изобразява нещо различно от 2-те тарифи, значи съм минал границата от 1MWh.
Последна промяна от thinkpad на ср яну 21, 2015 9:05 pm, променено общо 3 пъти.
FM STEREO - специалист
Според мен е безмислено да слагаш контролен ел. мер винаги ще има разлика дай си заявление за експертиза,ще го свалят и ще сложат друг докато трае експертизата,чака се един месец,през това време ще видиш дали сметката ще ти е същата,ако се установи че ел.мера не е бил изправен ще те компенсират в сметката ти.
tysonlkr - специалист
Вие фурна(фурня-както е по нашия край) не ползвате ли?
Тя също е голям консуматор.
В никакъв случай не оправдавам ЕРП-то, но ми се наби в очите че не я включваш.
Доста голяма ти е сметката, но както ти казаха с контролен електромер нищо не може да докажеш, само за свое успокоение може да го ползваш.
thinkpad - майстор
tysonlkr написа:
Вие фурна(фурня-както е по нашия край) не ползвате ли?
Комбинираната консумация на цялата ми печка е 2650W, голям котлон заедно с фурна едновременно. Да ти кажа, веднъж на 4 дни да ползвам фурна. С контролен електромер мога да открия неправилно отчитане, с което да поискам замяна на електромера.
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
.... С контролен електромер мога да открия неправилно отчитане, с което да поискам замяна на електромера.
Нищо не можеш да поискаш с тоя контролен електромер.
Може евентуално да разбереш дали има голяма разлика и да си поискаш контролно измерване - след заплащане де.
Но не и да ти сменят електромера по някакви си показания от някакъв си електромер.
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Нищо не можеш да поискаш с тоя контролен електромер.Може евентуално да разбереш дали има голяма разлика и да си поискаш контролно измерване - след заплащане де.
Нищо няма да им платя, не ме дразни. Искам независим измервателен контролен уред. И ЩЕ поискам проверка в метрологията за електромера, ако показанията му са анормални. Аз не съм дойна крава с 2 крушки и 1 телевизор да плащам по 200лв сметка за ток. Искам да съм уверен, че консумацията не ми е такава, преди да взема мерки.
Последна промяна от thinkpad на ср яну 21, 2015 9:26 pm, променено общо 2 пъти.
FM STEREO - специалист
ЕРП-етата не ги интересува контролния електромер,те не вярват на него а на този който е в външното ти табло,за това ти казах че е безмислено да слагаш такъв,с него не можеш пред тях да докажеш нищо.Бил съм в ЕРП точно там при електромерите и знам как процедират ще ти кажат подай молба за експертиза след като имаш съмнения че ел.мера не отчита правилно.
thinkpad - майстор
FM STEREO написа:
ЕРП-етата не ги интересува контролния електромер...
Как да го перефразирам, вече не знам. Искам да съм уверен каква е действителната консумация и да си търся правата, включително проверка и замяна на електромер. Да съм уверен, че нещото не е така и да си търся правата, а не да развивам теории на конспирацията. Не е важно дали ЕРП го зачита, а това че ако аз намеря разлика между двете, ще ги съдя до дупка и ще искам проверки, докато всичко не влезе в нормални граници.
FM STEREO - специалист
Ами това е приятелю,без експертиза няма да стане защото за да се уверят те че ел.мера не е у ред той трябва да се изпрати на такава а това зависи от теб,на тях им е все тая :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Контролен електромер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: