Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dimko1 - специалист
Имам проблем с едно транзисторче вега 402 преди 1месец работеше с адаптер 9v а днес като реших да слушам музика не ще да хваща никакви вълни нито на средни нито на дълги работи само бражди и не хваща станция, на какво може да се дължи това браждене,транзистора не беше пипан 1месец и днес не работи.
hidrazin - майстор
Виж превключвателя за дълги и средни. Разцъкай го няколко пъти.
Прикачен файл:
Вега 402.jpg
:partyman:
FM STEREO - специалист
Ми нормално е да не хващаш нищо,всички предаватели на средни вълни са изключени,останал е само този в Видин на 576KHz но той излъчва с намалена мощност,преди окло месец беше изключен и предавателя на дълги вълни Вакарел на 261KHz.Пробвай вечер ако хващаш чужди станции значи приемника е изправен. Ето ТУК можеш да прочетеш за спрените предаватели и работещите такива на УКВ.
thinkpad - майстор
Това ми напомни за тихата смърт на дългите, средните и късите вълни...УКВ хубава работа, но в планински райони и прочие местности - кауза пердута.
petromaniq - специалист
Лошо! Вече не могат да се порадват младите техници на детекторен приемник - не че не става на УКВ, но иска по-силен сигнал.
nikolovvd - майстор
thinkpad написа:
...УКВ хубава работа, но в планински райони и прочие местности - кауза пердута.
По-скоро за българки прадаватели. От Берковица, на 15 км по пътя за Вършец, има едно курортно селища до с.Спанчевци. Там българска станция не се лови, но румънски и сръбски колкото искаш.
hrpankov - специалист
....смени му всички електролити...

Тема "Проблем с транзистор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: