• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fikata - майстор
Кво ти пука дали е галванично разделен, всъщност. Дали ще те удари 230V директно при повреда на уред или ще те удари през автотрансформатора - все тая. Ако се спазват елементарни мерки за безопасност, както при работа с 230V - никакви ядове. А самият траф няма фаза и нула. Нулата се прави в трафопоста, чрез заземяване. Имаше едни истории за начало и край на намотката, за магнитни потоци, абе не са интересни в случая.
Тринки,доказал си,че тази област не е твоята сила. Впрочем и в цялото ти творчество не се разбра къде ти е силата. Не ми пука за твоите способности, но се страхувам че някой лаик може да ти повярва в твоята категоричност.
Andri01 - майстор
60Hz са. А иначе ,за използване на оригинални контакти и щепсели-има резон.Така няма опастност да включи уред на 110в. в контакт на 220в!
profesionalist_wood - майстор
проверих че в САЩ са 60 херца,тази малка разлика по принцип може ли да скапе уреда който е на 50 херца?
Ако някой от американското посолство прочете тук ще ми дадат веднага виза за там :-D
fikata - майстор
Разликата между 50 и 60 е 20 %
Това означава при равни други параметри скоростта на въртене на АД при честота 60 Hz е и с толкова по висока при стандартните стойности на нашата честота 50 Hz
Как се отразява тази по висока скорост при дърводелските машини може да каже само професионалист дърводелец.
lecki - специалист
Професионалиста, Аз подозирам че 2000 - 3000Вт трансформатор ще е достатъчен -
предполагам няма да работиш едновременно на абрихта и с нещо друго,
или ще работите двама? Колко ти е най-мощния уред?
60-те херца можеш да ги компенсираш донякъде с по-ниско нпрежение напрежение 100 В.
Andri01 - майстор
При намаляване на напрежението ще се загуби мощност ,но не и обороти. Ще се повиши и греенето на ел. двигателя.
thinkpad - майстор
fikata написа:
Не ми пука за твоите способности, но се страхувам че някой лаик може да ти повярва в твоята категоричност.
Ти просто хейтваш ли или видя нещо неправилно? Кажи какво те притеснява? В трафопоста единият край на намотката на трансформатора се заземява. От там имаме и нулата. Не знам къде я видя повишената опасност от токов удар при автотрансформатора спрямо уред, който просто си е бучнат в 230V мрежата директно.
Също така, ако на уредът е посочено че може да работи с 50/60Hz, то всичко е благополучно и ще работи нормално.
Тези с асинхронен двигател и подобни обаче...малко куца работа... :|
Последна промяна от thinkpad на пон яну 26, 2015 5:05 pm, променено общо 2 пъти.
thinkpad - майстор
moimoimoi написа:
...
Той за тия пари ще си купи чисто нов от Викиват.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Трансформатор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: