Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
batkoradko - специалист
Колеги, не се сещам как да го озаглавя моя проблем. Представете си ветропоказател, който се върти незнайно на къде. От него трябва да спусна сигнал от 7 бр. датчици по кабел /8 жилен/. Проблемът е, че кабела ще се осуче. Сещам се за два броя кабели /4 жилни/ от телефонна слушалка. Рано или късно и той ще се пренавие или развие. Тогава се сещам за някаква шайба 8 пистова с контактни четки /пластини/, но незнам от къде да се сдобия с такава. Дайте идеии и акал. Предварително благодаря. :?
sstefanov - майстор
Магнит на ветропоказателя и неподвижни рид-ампули. При 8 датчика може да направиш двоично кодиране с 4 кабела.
Последна промяна от sstefanov на пон яну 26, 2015 10:02 pm, променено общо 1 път.
alsted - майстор
Вземи да ни кажеш като при доктор - всичко ... Хидразин е привършил боба ... Тези датчици какви сигнали подават - "1"и "0" или са аналогови? С радио излъчване?
Junak - майстор
Ако ти трябва само посока, разграфен диск и оптичен датчик - като при старите мишки.
valentino76bs - майстор
Тъй като не знам точно какво искаш да направиш а има доста варианти който съм виждал по машините мога да ти предложа ето това http://www.stselectronics.eu/portfolio/ ... ik-id.html като за въртяща част може голяма шайба като на тахограф с дупки по нея и съответно датчиците от долу.
alsted - майстор
Фърлих един боб обаче моя е бял ... Излиза ми нещо като петле - ветропоказател, на чиято глава са закичени 7 датчика: за температура, за скорост на вятъра, луксомер, барометър, хигроскоп и другите два не бяха неяси :wink: Та сигналите от тях трябва да идват до компа ама независимо от къде духа вятъра и колко често си сменя посоката. batkoradko да каже верно ли показва боба ми :-D
DMN - майстор
И другите два останаха за - количество валежи и посока на вятъра :-D
Andri01 - майстор
7-я датчик: ежедневния цвят на прашките на комшийката/ ама по-младата/.... :?
fox_vt - майстор
sstefanov написа:
Магнит на ветропоказателя и неподвижни рид-ампули. При 8 датчика може да направиш двоично кодиране с 4 кабела.
Това става само да покаже посоката на ветропоказателя. Щом са датчици само шайба с контактни пластини и четки, проблема ще е с пада на напрежение.Ще трябва да ползваш цифрови датчици те не се влияят от смущения.
sstefanov - майстор
Не би трябвало да има проблеми с пада на напрежение. Все пак там токовете може да са много малки.

Тема "Как да стане ?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: