• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
FM STEREO написа:
hidrazin-а ще те смъмри заради спайките!
И що как трябваше да стане с клеми ваго ли :) или с лустер клеми?Болтовете и гайките скъпи....
hidrazin - майстор
nv952 написа:
...А за таблото кво ще кажеш.
Ами то от него не се вижда много нито къде и как е поставено.
valentino76bs написа:
И що как трябваше да стане с клеми ваго ли :) или с лустер клеми?....
Що питаш, не знаеш ли?
:partyman:
nv952 - майстор
hidrazin написа:
nv952 написа:
...А за таблото кво ще кажеш.
Ами то от него не се вижда много нито къде и как е поставено.
Питам за нулевата шина.Нямаше много място и затова я набутах там.Да знам дали е правилно защото гледах снимки от форума и където бяха повече кабели шините са от ляво и дясно.
FM STEREO - специалист
valentino76bs написа:
FM STEREO написа:
hidrazin-а ще те смъмри заради спайките!
И що как трябваше да стане с клеми ваго ли :) или с лустер клеми?Болтовете и гайките скъпи....
Ето как би трябвало от енергото да го направят.СВЪРЗВАНЕ НА 12 КВАДРАТА ФРЕНСКИ КАБЕЛ С 6 КВАДРАТА и ТУК
PCL82 - майстор
При мен старият кабел в лулата беше 4мм2 ПКИ на фазата и 6мм2 с хартиена изолация на нулата. Не им се видя читав и направо изтеглиха френския кабел през лулата вътре в таблото и го свързаха с главния предпазител, а кербовката на нулата направиха хвърчаща вътре в таблото.

Сега мога лесно да сменя дървеното табло с метален шкаф и да си пусна земно.
valentino76bs - майстор
FM STEREO написа:
valentino76bs написа:
FM STEREO написа:
hidrazin-а ще те смъмри заради спайките!
И що как трябваше да стане с клеми ваго ли :) или с лустер клеми?Болтовете и гайките скъпи....
Ето как би трябвало от енергото да го направят.СВЪРЗВАНЕ НА 12 КВАДРАТА ФРЕНСКИ КАБЕЛ С 6 КВАДРАТА и ТУК
Аз лично не знам да има 12 кв. кабел а и свързването на алуминиев с меден кабeл е друга бира...
hidrazin - майстор
valentino76bs написа:
...Аз лично не знам да има 12 кв. кабел а и свързването на алуминиев с меден кабeл е друга бира...
Е ся пък ти! Щом има 4 квадрата - три пъти по-голямо сечение - 3х4=12 квадрата. :-D
Той и за едни АП-та от 55А разправяше.... :?
:partyman:
FM STEREO - специалист
Вие па са за кабела се хванахте,добре де 10квадрата е,идеята беше друга,да се види как са свързани,както и да е.
hidrazin - майстор
Е ся що се цупиш? Видяхме как е направено. Определено е по-добре от спайката. Само дето и там не е както трябва.
Такова свързване преди чашките за стария кабел с нацепена изолация и по-малко сечения пак е далече от истината.
И като гледам начина на свързване нещо ми намирисва на наша южна съседка.
Същата история като у нас. Ние сме до тук, нататък се оправяй сам. Е, поне свързването е малко по-грамотно.
По-грамотно, ама пак толкова безсмислено ако новия кабел не ти отива чак до таблото.

Изображение

:partyman:
fikata - майстор
При мен старият кабел в лулата беше 4мм2 ПКИ на фазата и 6мм2 с хартиена изолация на нулата.
Любопитен съм какво означава кабел 6мм2 с хартиена изолация за нула.
Дали не става дума за облицован противовлажен проводник известен като рекордеман или "червена жица" с който тогава масово се свръзваха сградните отклонения от уличната мрежа ?
Червената жица носеше името от това,че външна обвивка,която не се считаше за изолация беше памучна оплетка импрегнирана антикорозийно и противолажно с оловен миниум размесен със съхнещи масла /напр.ленено/. Иначе изолацията на медното жило беше с импрегнирана кабелна хартия, след това памучна оплетка и външната обвивка..
За разлика от рекордемана или червената жица, черната жица носеше името от цвета на антикорозионната и импрегнация/земна смола дзифт/ Тези проводници носеха техническото наименование ПКИ / проводник с каучукова изолация и текстилна оплетка с черна/ по късно имаше и сива/ импрегнация. Този проводник се ползваше изключително за вътрешни инсталации- скрити или открити в тръби или на ролки.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Подмяна на апартаментно табло с 6 авт. прекъсвача." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: