• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
moimoimoi - майстор
а контакта между умшалтера и агрегата за какво ти е?
по добре е директен кабел, на умшалтера е постояно свързан а от към агрегата е с щепсел,вадиш щепсела и си взимаш агрегата а кабела го прибираш в вилата

това на което му казваш плюс е фаза а това дето му казваш минус е нула
и все пак ако държиш да има контакт за да може да махаш кабела го направи така,от умшалтера излиза къс кабел с щепсел а от агрегата до щепсела ползваш удължител с три проводен кабел

Прикачен файл

Без име290.png
Без име290.png (67.49 KиБ) Видяна 796 пъти
Последна промяна от moimoimoi на съб фев 07, 2015 5:53 pm, променено общо 1 път.
PCL82 - майстор
Нулата на енергото не трябва да минава през умшалтера! Всички нули (работни N и защитни PE и комбинираната работна и защитна нула на енергото PEN) се свързват на обща шина на отделни нейни клеми. В зависимост от инсталацията на къщата (двупроводна или трипроводна) от шината ще тръгнат една или две нули (комбинирана PEN или работна N и защитна PE).

Умшалтерът превключва само "фазата" и евентуално прекъсва "работната нула N" на агрегата.
При три-проводна инсталация на къщата може и работната нула N на къщата да се прекара през умшалтера след като всички нули са тръгнали от общата шина в таблото.

Към тази обща шина е добре да има земно, макар и да не е 100% задължително, защото нулата на енергото е заземена някъде на близо. Все пак ако тя се прекъсне ще стане лошо.
Още веднъж благодаря , да кажа защо ще захранвам от агрегата с огледален щепсел , имам прокарана тръба за кабел до таблото в мазилката и там където ще е краят ми е по удобно да е контакт.Отново да кажете така добре ли е:
Прикачен файл:
Без име2.png
Без име2.png (13.77 KиБ) Видяна 776 пъти
и да попитам при евентуално обръщане на някой от щепселите на 180-градуса ще имали проблем ?
moimoimoi - майстор
ще те тресне ток-а ако пипнеш на щепсела щифтовете,затова на кабела от към агрегата се слага щепсел а от другата страна контакт!
PCL82 - майстор
Има евро щепсели и контакти, които могат да се монтират на стена. Ако не намериш такива се ориентирай, към такива, на които контактът и щепселът имат едни и същи монтажни отвори на тялото/кутийката и им размени кутийките. Такива има и за 16А с нормален шуко щепсел.

Въпросните щепсели и контакти намират приложение при захранване на фургони, каравани, подвижна техника и помпи на нафтови резервоари.
Разбрах и благодаря , иначе схемата която последно сътворих - вярна ли е ? Контактита и щепсела такива ли трабва да са ? http://dimaxconsult.com/produkti/items/ ... oryId/8268 , http://dimaxconsult.com/produkti/items/ ... oryId/8270 и ето умшалтера да кажете става ли?
Прикачен файл:
DSC_0367.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за захранване от агрегат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: