• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте , имам питане към специалистите по ел. захранване : искам да захраня вилата си с ток от инверторен агрегат "SABO 2200" когато спре тока от енергото, нагласен е бушон 40А тип умшалтер който ще прекъсва веригата от енергото или от агрегата . Питането ми е кой от изходите на агрегата ще е " 0" тъй като излизат две фази от него , вилата ползва нула само от енергото , копирал съм ел. връзките от таблото на агрегата -
Прикачен файл:
Без име.png
Без име.png (11.48 KиБ) Видяна 1222 пъти
от черният и червеният проводници излиза само фази , а жълтият е занулен на самото табло където е извода за външна нула. Кажете как да захраня от този агрегат?
hidrazin - майстор
kinko написа:
Питането ми е кой от изходите на агрегата ще е " 0" ....
Който си избереш, той ще бъде. Само първо провери дали няма връзка между някоя от "фазите" и "външната нула" по твоята рисунка.
:partyman:
Не , връзка от тези нули няма , прекопирал съм всичко 1/1 , да разбирам ли че : захранвам с огледален щепсел от агрегата към захранващият контакт и единият от кабелите го наричам за фаза , а другият го свързвам към нулата на таблото и няма да има проблем с ел уредите. Другото което ми идва на ум - при евентуално разменяне на щепселите " обръщане" ще има ли значение?
Още нещо което се досетих - има ли някакво значение за фаза и нула по цветове ,тъй като извода за 12в.е обозначен с +/- по него мога ли да се ръководя или не?
moimoimoi - майстор
кабела от агрегата в някой контакт ли го включваш?
Не , ще прокарам захрнващ кабел от таблото до отделен контакт който ще е само за захранване от агрегата.
moimoimoi - майстор
ето така трябва да го направиш,забрави за контакти,щепсели и се концентрирай върху пейзажа по долу :lol:
Прикачен файл:
Без име9.png
Без име9.png (35.26 KиБ) Видяна 1048 пъти
единия изход,без значение кой/на чертежа съм избрал червения/ при умшалтера се заземява,агрегата се заземява,земното се измерва от лаборатория за да се установи дали е в норма!!!
ако от захранващата ти линия идва земно може да ползваш и него за заземяване но е добре да имаш и собствено
Последна промяна от moimoimoi на съб фев 07, 2015 5:59 pm, променено общо 1 път.
Благодаря ви , но да ви обеясня че агрегата е тип-куфар като "Хонда ЕU2000" и няма да е постоянно- стационарно включен към инсталацията ,ще се включва само когато спре тока , иначе ще се маха от това място . Да разбирам ли че ще трябва да се прокара допълнителна нула- земно и до таблото , другото е че подаването на ток от агрегата няма как да стане без контакт и щепсел.
Правилно ли съм разбрал? ето схемата
Прикачен файл:
Без име.png
Без име.png (14.81 KиБ) Видяна 1137 пъти
Молко си поиграх и направих това :
Прикачен файл:
Без име2.png
Без име2.png (12.02 KиБ) Видяна 1123 пъти
така ли трябва да е схемата? ГРЕШНО
Последна промяна от kinko на съб фев 07, 2015 8:20 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за захранване от агрегат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: