Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
diss - специалист
Здравейте, във входа от няколко дни стълбищното осветление "забравя" да се загаси. И по-точно релето за време май се е скапало. То е от старите РВМ-60. Настроено е на една минута. Блока е 5 етажен. Мисля, че е свързан към контактор (който е зад един текстолит ине се вижда), който реално включва осветлението. Контактора си е наред, но какво реле време ще ми свърши работа за 1 минута и как точно се връзва?

намерих една схема на във форума на въпросното реле. На клема 1 има две кабелчета, на клема 2 едно кабелче, мостче има между 7 и 3 (ако не се лъжа) и един кабел излиза от клема 8.

Прикачен файл

rvm6ubq2.jpg
moimoimoi - майстор
защо реши че проблема в релето?
може да има развален или залепнал бутон нейде по етажите
diss - специалист
Хмм прав си. На коя клема отиваше кабела от бутоните? Да видя, когато не гаснат, като го откача дали ще изключи след определеното време
moimoimoi - майстор
според ето тази тема viewtopic.php?t=10448&sid=11
бутоните се свързват с " клема 2 на РВМ - 6, с единият край на намотката на контактора, както и с друг нормално отворен контакт на контактора. На другата клема на нормално отвореният контакт се подава чиста нула. "
mironcho - специалист
РВМ-6 е тежка артилерия, ако има скапан контакт, в което се съмнявам то може да се използва друга контактна група и да продължи да работи. При 5 етажа няма да отнеме много време да се проверят бутоните. Може да има повреден, а може да намериш хартийки, клечки и прочие помощни материали с които някой пушач или млад телефонист е блокирал осветлението.
FM STEREO - специалист
Новите автомати са направени така,че при блокиране на някой от бутоните те пак изключват осветлението.
mironcho - специалист
FM STEREO написа:
Новите автомати са направени така,че при блокиране на някой от бутоните те пак изключват осветлението.
Предполагам имаш предвид автоматите, които са произведени за стълбищни релета, защото РВМ е промишлен апарат и вероятно се е появил в табло на входа с помощта на някой сръчен съсед.
... :? възможно е някъде да са монтирали от самото начало РВМ, ама ми се струва малко вероятно.

Тема "Смяна на РВМ за стълбищно осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: