• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mironcho - специалист
Снимай по-подробно това в червения кръг.
Прикачен файл:
t.JPG
t.JPG (33.04 KиБ) Видяна 1383 пъти
Ако обърнеш внимание на снимките си, към ключа който е с 1-2-3 позиции вътре няма свързан нито един кабел. И ми се струва, че няма и терморегулатор, а това е твърде опасно, независимо от пускането и спирането. Ако е така - имаш си бомба със закъснител със случайно закъснение.

... Как се пускаше и спираше бойлера до сега?

За удрянето от ток извикай електротехник. Според темата до сега едва ли ще се оправиш сам.
FM STEREO - специалист
Виж сега,нулата трябва да е свързана първо с корпуса на бойлера и после с единият общ край на нагревателя,това се прави за да има стабилна връзка с корпуса,защото ако са на едно място,има опасност да се откъсне само нулата на кабела и тогава фазата през нагревателя излиза на корпус и може да те убие,за това нулата се свързва първо с корпусът му и после се пуска кабелче към нагревателя,така на корпуса има сигурна нула и няма опасност да се офази корпуса ако нагревателя остане без нула. Що се отнася до това,че те бие леко от корпусите на уредите,причината е лошо земно на нулата отвън или наличието на потенциал на нулата,получава се при неравномерно натоварване на трите фази на трансформатора,трябва да се измери колко е този потенциал,можеш да го премериш с волтмер,мериш нулата и металната водопроводна тръба,обикновено такъв потенциал винаги има,но той е от порядъка на 2,3волта,ако е 40,50волта,трябва да се направи заземяване на нулата в къщата,може да има хлабави връзки на нулата в таблото. Най добре повикай ел.техник да провери инсталацията и да измери потенциала на нулата.
mironcho - специалист
FM Нулата никога, ама никога :!: не се свързва първо на корпус! :!:
Всяко устройство си има входни клеми. В случая това е бялата клема, която някой "специалист" е байпасирал.
Прави се така, както съм го описал - от входната клема с нулевия проводник (при двупроводна инсталация) се прави отклонение към корпуса.
Бойлера така както е на снимките е опасен и не трябва да се използва! (въпреки, че е работил до сега) просто късмета може следващия път да е на излет в планината.
Опитвам се с популярни думи да обясня на неразбиращ от електричество човек да не си играе с живота на роднините си (и на който и да било друг разбира се). И мисля, че темата просто трябва да продължи със снимка на вече приведения в изправно състояние бойлер.
До тогава спирам да пиша тук за де не поощрявам безобразие с вероятност от пострадал човек!
FM STEREO - специалист
mironcho написа:
FM Нулата никога, ама никога :!: не се свързва първо на корпус! :!:
Всяко устройство си има входни клеми. В случая това е бялата клема, която някой "специалист" е байпасирал.
Прави се така, както съм го описал - от входната клема с нулевия проводник (при двупроводна инсталация) се прави отклонение към корпуса.
И ако точно там по някаква случайност се прекъсне нулата от кабела,а отклонението си остане,тогава фазата си отива през нагревателя на корпус! Ако захранващият кабел се свърже към корпуса и от там продължи до входната клема,това няма да се случи! :partyman:
DMN - майстор
mironcho написа:
Нулата никога, ама никога не се свързва първо на корпус!
И защо?
al4o - специалист
съгласен съм с повечето мнения.Обаче човека явно е скаран с тоците ,и сега тотално го объркахте :sad: Нищо лично към никои :-D
sir_kolew - специалист
да зле съм яко просто ме е страх да барам затова искам да знам като дойде майстор да оправи всичко понеже и това за тока из цялата къща което бие да знам като прави нещо къде да гледам и какво прави дали е ОК ..... Иначе не искам да се карате нека темата да стой да може за все някой да помогне знае ли се ... Мерси за идеите иначе бойлера го пускам за час топли и това е не работи нон стоп иначе е спрян и когато се къпя не работи никога
Andri01 - майстор
" Имаш ли едно кило брашно,дай го на хлебаря да ти направи хляб" Не го давай на ...електричаря или монтьора!
FM STEREO - специалист
Викаш специалист да провери инсталацията,ако всичко е точно с нулата в нея,тогава проблема е на улицата и енергото трябва да си оправи заземяването на нулата.
al4o - специалист
Не искам да се карам с никои :) Просто с тока шега не става :x
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Спешно питане за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: