• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hristov1 - специалист
Здравейте преди няколко дни единия контакт даде на късо и вече не идва ток в нито един от 2та контакт в стаята..Предполагам че проблема ще е в кутийте или ?Някой да има предположения ?Утре ще разрушкам стените и ще отворя кутийте а и проблема не е в бушоните здрави са.Поздрави:)
bobko - специалист
Преди да започнеш да разбиваш и къртиш провери с уред в таблото след предпазителя има ли напрежение,провери и нулевия проводник,ако нямаш уред провери предпазителя ако е автоматичен превключи го няколко пъти може да е останал в междинно положение.При добра ел.инсталация не би трябвало да ти прегарят връзките в кутиите,а да изключи предпазителя на повредения участък.
Salvador - специалист
На този бушон какво има още, освен тези два контакта и проверено ли е дали всичко това работи?
hristov1 - специалист
Ами значи къщата е със стара инсталация от 70-те незнам към кой бушон са тези контакти имах същия проблем преди месец в съседната стая и като проверих таблото (което е със старите бушони керамичните)единия беше изгорял смених го и се оправи но тук .. Кутийте ги разкъртих така и така съм в ремонт и предстои да шпакловам стените но утре ще гледам за какво иде реч тъй като стана тъкмо.. А под уред какво имаш предвид имам само фазомер.. :)
hristov1 - специалист
Направих един чертеж да се види горе долу за какво става дума ако някой може да помогне ..
От бушоните тръгват 3 главни кабела и отиват към кутията която е м/у хола и кухнята от там излизат пак 3 кабела единия е за ключа в кухнята (обозначен с жълто) другия отива минава през една кутия и отива в най крайната към която е свързан въпросния контакт и третия кабел отива директно към другия контакт и няма кутия отгоре (проблемните контакти съм обозначил с черни квадрати)

Прикачен файл

м.png
м.png (6.37 KиБ) Видяна 8327 пъти
FM STEREO - специалист
Първо провери,кое е прекъснало,фазата или нулата,провери с фазомер на проблемните контакти дали свети,тоест дали има фаза,ако има взимаш една фасунга,завинтваш една крушка, свързваш към нея две жици от добре изолиран кабел и с нея проверяваш в контактите,ако не свети значи нулата е прекъснала.По време на проверката в контактите не трябва да има нищо включено! После проследяваш къде отива кабела на проблемните контакти,тоест от коя кутия взима захранване,вероятно там има прекъсване на фазов или нулев проводник,ако връзката е добра мериш с лампата дали ще светне,ако свети значи някъде по тресето (по гуфрето,тръбата-ако е положен в такава) е прекъсването. Ако е в тръба се изтегля нов проводник,ако не е се полага на ново.
hristov1 - специалист
FM STEREO написа:
Първо провери,кое е прекъснало,фазата или нулата,провери с фазомер на проблемните контакти дали свети,тоест дали има фаза,ако има взимаш една фасунга,завинтваш една крушка, свързваш към нея две жици от добре изолиран кабел и с нея проверяваш в контактите,ако не свети значи нулата е прекъснала.По време на проверката в контактите не трябва да има нищо включено! После проследяваш къде отива кабела на проблемните контакти,тоест от коя кутия взима захранване,вероятно там има прекъсване на фазов или нулев проводник,ако връзката е добра мериш с лампата дали ще светне,ако свети значи някъде по тресето (по гуфрето,тръбата-ако е положен в такава) е прекъсването. Ако е в тръба се изтегля нов проводник,ако не е се полага на ново.
Здравей проверих контактите с фазомера не свети няма фаза малко по късно ще проверя кутийте и ще пиша..Поздрави :)
hristov1 - специалист
Здравейте малко късно пиша но едвам намирам време та така и не разбрах къде ми е проблема отворих всички кутий никъде не светва фазата..
hidrazin - майстор
Гледай сега, що не се занимаваш с това от което разбираш и не си викнеш един електротехник?
Нищо лично. Просто правилния начин.
:partyman:
vk - специалист
Щом не светва(фаза) във всички разкл.кутии, остава проблем в таблото.
Обаче по големия проблем е да преработиш и оправиш цялата ел.инсталация. Още повече , казваш че правиш ремонт, вероятно ще боядисваш. Сега е момента - да си сложиш допълнителни контакти, да "извадиш" контакт който е затиснат от гардероб, бюфет, легло. Да смениш ел.таблото. Да пуснеш повече кръгове. Да сложиш девяторни ключове- за удобство (например да си изгасиш лампата от леглото). И други неща според твоята къща и нужди.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с контакти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: