• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vandu - специалист
Здравейте,
Може ли да ми кажете за двигател 20 KW 400V 3000 об. 2p=2
Горе-долу при каква минимална честота ще може да работи ?
hidrazin - майстор
Какъв е двигателя, асинхронен? С какво смяташ да му намалиш оборотите?
:partyman:
todortv - майстор
С подходящ инвертор, схема триъгълник и подходящи настройки съответстващи на товара до
около 250-300 оборота.
П. Петков - специалист
Плюс външен вентилатор за охлаждане на двигателя при ниски обороти и работа в режими на постоянна мощност. В тези случаи самовентилацията не е достатъчна. При работа в режими на постоянен въртящ момент (или ограничаване на въртящия момент), може и без допълнителен вентилатор.
moimoimoi - майстор
щом искаш 250-300 оборота то най добре да се ориентираш към редуктор, и ако все пак искаш да регулираш обороти слагаш и инвертор

за да получиш тези обороти без редуктор трябва да караш двигателя да работи на 4-5 херца а тогава и мощноста и въртящия момент намалят многократно.

намираш редуктор 1:4 или на входа 3000 на изхода 750 оборота и с инвертора намаляш на 20 херца
не си казал какво ще се задвижва с този двигател
piron45 - майстор
moimoimoi написа:
щом искаш 250-300 оборота то най добре да се ориентираш към редуктор, и ако все пак искаш да регулираш обороти слагаш и инвертор

за да получиш тези обороти без редуктор трябва да караш двигателя да работи на 4-5 херца а тогава и мощноста и въртящия момент намалят многократно.

намираш редуктор 1:4 или на входа 3000 на изхода 750 оборота и с инвертора намаляш на 20 херца
не си казал какво ще се задвижва с този двигател
+1 Това е верния вариант.
vandu - специалист
Трябва ми за един проект за електромобил (само теоретично). И в момента са ме натоварили с охлаждането. Знам за някакви които са на принципа на турбина или нещо подобно, но съм го виждал само на снимка, и си нямам никаква идея какво се води.
moimoimoi - майстор
eлектромобил ? с трифазен мотор? :? може ама само теоретично
hidrazin - майстор
moimoimoi написа:
eлектромобил ? с трифазен мотор? :? може ама само теоретично
И що тъй си мислиш?
http://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Mode ... cutout.jpg
:partyman:
tehribo - специалист
П. Петков написа:
При работа в режими на постоянен въртящ момент (или ограничаване на въртящия момент), може и без допълнителен вентилатор.
защо :?:
  • 1
  • 2

Тема "питане за инвертор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: