• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Това със свалянето на напрежението направо забрави. И друго - ако има винтоверт дето работи на 9,6 волта а не иска на 12-14 волта заради защити,
то този твоя ще е единствения в света.
Пускай на 12 волтов акумулатор - все пак до сега е бил отпадък. Колкото изкара, толкова.
Един такъв без батерия нищо не струва. Пък и не мисля че нещо ще му стане.
:partyman:
Kirilpm - специалист
Ами работата е там,че винтоверта е практически нов,батерията му се скапа от стоене понеже не е ползан освен за проба.С подмяна на елементи не ми се занимава понеже нямам машинка за точкови заварки,нито знам откъде да намеря качествени.Предпочитам да го оставя с външна батерия и да си взема някои по-акуален,но този път задължително с 2 батерии и бързо зарядно.
Kirilpm - специалист
И още една добра идея за евтин ремонт http://atanas.mipa-bg.com/%D1%80%D0%B5% ... %80%D1%82/
hidrazin - майстор
Е ами какъв ти е тогава проблема? Слагай му един акумулатор и това е.
А оня линк за евтиния ремонт - заклъснял е с откриването на топлата вода.
И да. Повечето акумулатори на винтоверти се скапват от стоене.
Аз затова на голяма част от акумулаторните си инструменти съм сложил литиеви батерии.
И след половин година да ти дотрябва, пак ще има колкото да си свършиш работата.
:partyman:
Kirilpm - специалист
Сработи машинката перфектно на 12 волта.Но искрено ви съветвам да не си купувате нищо на марката Valex.След няколко проби с голяма бургия в дърво съединителя ми се стори с малко странен звук.Разглобих го набързо и гледам че щедрите китайци оставили една съчма за резрва вътре,която се разхожда свободно из механизма.Междувременно една от резбите за видичките в пластмасата се изпорти,и от двигателчето изпадна половин четка,но машината работи,не ми е ясно как но работи,двигателчето е неразглобяемо,като спре ще го отворя за да разбера как работи без една четка.Това всичко при чисто нов винтоверт,нямам думи.След като го сглобих го тормозих с 20мм бургия с изтънена опашка,дупчи без проблем,нямам дебели винтове с които да го назоря,така и така няма да живее много.При първия опит не е сработил поради прекъснат кабел от акумулатора до клемата на батерията.
toolegittoquit - майстор
Kirilpm написа:
Сработи машинката перфектно на 12 волта.Но искрено ви съветвам да не си купувате нищо на марката Valex..
Valex, приятелю, ще е някаква много китайска марка. За първи път я чувам. Имам един зелен Raider винтоверт, един Skill. Райдера е кютюк, но си изглежда долу-горе стабилен като за към 30лв. Скил-а е по-удобен/лек, но е с 9.6V батерия и малко свършва бързо Има и гаранция. Нещо по-познато търси другият път. :) Иначе Райдера е точно 12V и като му свърши батерията сигурно ще му сложа един 12V акумулатор.
Kirilpm - специалист
Китайска е,купуван е преди много години,мисля че райдера тогава не беше разпространен още.Сега има доста по-читави китайски марки.Аз като се замисля имам инструменти на макита,на бош,на спарки,на парксайд,на ейнхел и по-голямата част от тях са китайски въпреки марката,но да не им е уроки вършат ми работа.С акумулатора съм много доволен,понеже го ползвам в сервиз и покрай мене 12в източници има бол работата става много удобна,в момента го ползвам за гайковерт 1/4,докато предаде богу дух,после идва другия :-D
toolegittoquit - майстор
Kirilpm написа:
..в момента го ползвам за гайковерт 1/4
Винтовертът, приятелю, не става за гайковерт, поне според мен. Няма въртящ момент. За тая работа има пневматични уреди.
Kirilpm - специалист
Аз по принцип работя в пневматични,винтоверта с накрайник 1/4 го ползвам за шетограми до 13мм там не трябва огромен въртящ момент.А от друга страна е хубаво да не пускам компресора да пълни 500 литра бутилка за 20 броя 8мм болтчета,или когато няма въздух да има с какво да си върша работата бързо.Иначе съм наясно че с накрайник 1/2 примерно няма шанс да развия каквото и да било.Върши работа и когато трябва да се пробие нещо а няма ток,което на село е често срещано явление.
  • 1
  • 2

Тема "Външен акмулатор за винтоверт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: