• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Питането ми е следното. Живея в къща която е захранена с два кабела от уличния стълб фаза и нула. Имам три електромера. Вчера дойдоха от ЧЕЗ и казаха че изнасят електромерите. Казаха че вместо два трябва да опънат шест кабела,.
Тоест за всеки електромер по два кабела. Вместо меден рекордоман ми показаха някакъв усукан алуминиев кабел които е дебел около 8 мм. Въпроса ми е следния. Може ли да се захранят три електромера с четири кабела, тоест на всеки електромер фаза плюс една обща маса / нула / за трите?
hidrazin - майстор
Могат, що да не могат? То я погледни стълбовете - там да не би да вървят шест кабела. Три фази и три нули. :-D
:partyman:
Andri01 - майстор
Не става! новите алуминиеви кабели,които се пускат от външните електромерни табла са двойни усукани / това май намалява кражбите при циганориите!?/. Новите кабели ги пускат до старото,вътрешно табло или до т.н. "чашки" от вън на сградата.
bobko - специалист
/ това май намалява кражбите при циганориите!?/
За съжаление "братята роми"и на този кабел са му намерили цаката
vk - специалист
Това което знам за района на Енерго-Про (предишни EON), е че са махнали повечето медни кабели и са ги заменили с алуминиеви, добър бизнес. Медта е 3 пъти по-скъпа от алуминия.
Готови, положени с народни пари медни жици, ония ги смъкват и ги заместват с алумина.
Допусна се кражба на неща направени с много усилия от нашите бащи и деди
Dzver - специалист
гледай да ти пуснат до всеки ел-р 2х16 кабел ,а не 4х16 за всички
FM STEREO - специалист
bobko написа:
/ това май намалява кражбите при циганориите!?/
За съжаление "братята роми"и на този кабел са му намерили цаката
Да, заголват с ножче изолацията и си свързват техните кабели,или се качват на стълба и развиват винтовите клеми и там се закачат. С тези френски кабели направо ги улесняват.
Благодаря на всички отговорили на въпроса ми. Не съм запознат със кабели и ме знам какво означават 2 по 16 и 4 по 16 предполагам че 2 по 16 значи за всеки електромер по два кабела фаза и нула а при 4 по 16 три фази и една нула тоест за всеки електромер по една фаза и обща нула .
hidrazin - майстор
Предполагам електромерите ти са в едно табло или на едно място?
Тогава не слушай Dzver. Няма да ти пуснат до всеки електромер 2х16 квадрата.
Ще ти пуснат един 4х16 или по-дебел и по него ще ти захранят трите електромера.
Само не ми е ясно какво толкова те притеснява? Ще имаш ток.
:partyman:
Dzver - специалист
той да си настоява да му пуснат - за къде е с 16 кв алумин нула, ако има товар зимата
  • 1
  • 2

Тема "Питане за захраване на електромер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: