Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
deianr - специалист
Здравейте!
Моля Ви кажете правилно ли меря - имам плоча за котлон с 3 извода. Условно 1, 2 и 3, защото са с еднаква дебелина излизащите изводи.
Какво трябва да е съпротивлението и как се мери? Слагам мултицета на 200 или 2000 ома.
Между 1 и 2 и между 1 и 3 не дава нищо.
Между 2 и 3 постоянно шава, но около 180 + ома.
Предполагам е заминал единия нагревател?
FM STEREO - специалист
Изводите не са еднакви по дебелина,мери се като се хваща най дебелият извод и спрямо него се измерват другите два,мултицета се поставя на обхват "200",при изправни нагреватели трябва да ти покаже някаква стойност,прави се проверка и спрямо корпус,уреда се слага на обхват "2000" и се мерят последователно и трите извода спрямо корпус,като сондите на мултицета не се докосват с ръце,защото уреда ще отчете съпротивлението на ръцете и ще даде грешна представа,при това измерване уреда не трябва да отчита стойности,при нова плоча спрямо корпус е възможно да отчете стойности,които играят,тъй като плочата не е изсушена,за това нова плоча се поставя в фурната за десетина минути за да се изсуши или след като се монтира на котлона се пуска за десетина минути хубаво да обгори маслото по нея и да се изсуши замазката на нагревателя,след което утечката спрямо корпус (съпротивлението) ще изчезне.
petkomz - специалист
FM STEREO написа:
спрямо корпус е възможно да отчете стойности,които играят,тъй като плочата не е изсушена,за това нова плоча се поставя в фурната за десетина минути за да се изсуши или след като се монтира на котлона се пуска за десетина минути хубаво да обгори маслото по нея и да се изсуши замазката на нагревателя,след което утечката спрямо корпус (съпротивлението) ще изчезне.
Много добър съвет! :wink:
Подобно премеждие имахме с едни чисто нови нагреватели, които изкараха няколко часа и цъфнаха като майски рози! При следващата доставка - мерим новите към корпус и "О, небеса" - даваха по няколко килоома! След няколко часа в сушилна на 100 градуса всичко заспа на 0!

Тема "Изводи на плоча - съпротивление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: