Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Тани - модератор
Освен това, когато помпата е пусната в кладенеца, няма как налягането на изхода ѝ да е нулево, дори при изключена помпа :wink:
kozl - майстор
Лазаре, вЕрно, че не следя темата и не знам за кво поливане иде реч за това си позволих да пиша гравитачно. И вЕрно в такъв случай пресостата няма и да успее да сработи. Ако поливането е с разпръсквачи или капково, налягането във водопровода е неизбежно и и тогава може и пресостата да поработи.
И аз случих на подобна помпа, но при нея и вала се движеше трудно и добре, че работеше по-малко от час докато напълни два варела по 200 л на покрива, служещи за "слънчеви" бойлери.
Andri01 - майстор
Разбито или изместено легло на лагер /нищо че е нова/. На ръка се върти лесно,но при развъртане започва леко да трие и зягрява! Ако не е гаранционна се отваря,иначе-обратно в магазина. Но това се установява с амперклещи!
kopaiko - специалист
Ето последните изследвания:като е в кладенеца помпата показа 3.9А мерено с ампер клещи.На табелката пише 2.6А? :? Изкарах помпата от кладелеца и я свързах към един бидон 1тон с 2метра маркучф25 ,пуснах я да работи и след 10 минути загря до 68-70градуса и изключи отново Ампеража при пускането беше 2.6А и се покачи на 3.12А .След няколко спирания и пускания температурата стигаше до 70гр. и тока остана 3.2 А,напрежението през цялото време беше 232в.Отива в сервиза да видим там какво ще измислят специалистите.
stiv1961 - майстор
Крайно време беше :sad:
Andri01 - майстор
За меренето на тока го писах преди дни! Причините също! А като е гарантийна-одма в сервиза! Иначе-отваря се ,и се оправя/ ако може и е на сметка/ ,но от човек който ги хваща тия неща!!

Тема "Помпа грее?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: