Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте!
На мегера се счупи пружината. Мой близък часовникар направи нова и я подмени успешно. При ремонта е скъсал проводниците между роторната бобина и стрелковата система. Моля за информация къде се ремонтират такива прибори в София.

Прикачен файл

МΩ 500V-.JPG
valentino76bs - майстор
Имах го абсолютно същия уред и нещо не му работеше единия обхват.Отидох в нашия приборостроителен и ми казаха една цифра за ремонт ,че просто не си заслужава стоеше дълго време разглобен даже се поогледах да ти го пратя можеше да натъкмиш нещо но явно е отишъл в кофата.Има ги по 40,50 лв. и то 1000волтови.
hidrazin - майстор
тодорчо написа:
...На мегера се счупи пружината. ...
Още на колко места ще пускаш тема за тъпия мегер?
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 19&t=50882
Ми като се е счупил - в кофата за боклук.
:partyman:
Kirilpm - специалист
Е хайде като се е прекъснала една жичка да го хвърлим.Колега ти и в мойта тема се изсра по подобен начин,като не се интересуваш от такива ремонти,просто подминавай темите,не всички имаме пари за нови уреди/инструменти.Аз си мисля че с едно тънко кабелче от многожилен проводник ще станат нещата.А иначе въпреки микроскопичните им размери не са трудни за запояване.
nikolovvd - майстор
По скоро трябва да си намериш кабел за високочестотен високоговорител. Трябват ти не повече от 3-4 см, но внимавай, защото става въпрос за проводника от мембраната до изходящата обувка. Той е по-специален и значително се отличава от многожилния проводник.

Тема "Стрелковата система на мегаомметър МΩ 500V на EAW-ГДР" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: