Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
от известно време започнаха да ми се появяват "снежинка" на ТВ-то. На определени места, по цялата картина, като постояно си сменят местата, щом кадрите се сменят. Направи ми впечатление, че като натисна захранващият кабел, така че да влезе колкото се може по-навътре в гнездото, "снежинките" изчезват, но след няколко минути или часа се появяват пак. Захранващият кабел е същия както на настолен компютър. ТВ-то е Samsung LE40b55...

ПП забравих да кажа- появяват се само по така да се каже цветните участъци, т.е. ако гледам филм, който е 16:9 и картината в горната и долната част на плеъра е сбита, така че има само черен цвят, снежинки не се появяват на тези места. Тв-то го ползвам, за да гледам филми от компа и е свързано към компа чрез HDMI кабел.
toolegittoquit - майстор
Кабелна телевизия имаш ли? Опита ли с друг кабел, занулени ли са ти контактите? Да не би от компютъра през телевизора да ти се изравнят потенциали. Или същият сценарий с кабеларката.
nautilus33 - майстор
За съжаление нямам кабелна. Контактите са наред. Мисля да го отворя през уикенда и да погледна, че вчера на два пъти ми се изключи и включи сам което доста ме притесни :(

ПП Ще опитам с VGA кабел да видя дали ще има проблем.
DMN - майстор
Според мен си имаш лоша спойка или връзка някъде. Наскоро половин ден си играх с един парктроник докато открия прекъсващ когато му скимне smd кондензатор. Прекъсваше(самия кондензатор) при най-малкото огъване на платката, въпреки че го бях презапоил(наред с други елементи). Докато разбера, че е той, голяма игра падна :lol: .
nautilus33 - майстор
Честно казано, мисля, че и мен ме очаква същото :)
Иначе преди време му смених два от кондензаторите, тъй като се пускаше само за около 3-4 мин и след това изгасваше. Не знам дали проблемът сега е същия или друг.

ПП в нета на няколко места видях как с клещи прерязват един от джъмперите( мисля, че така му казват) на захранването, но това е при проблем, при който картината "трепери".
MIRO_073 - майстор
:) ами Samsung (мое мнение) Не отговори на колегата смени ли захранващия кабел първо?

Тема "Поява на "снежинки" при LCD ТВ Самсунг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: