• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
speleonik - помощник
Здравейте, някой може ли да помогне да намалим скоростта на един трифазен двигател 2.2 kW 380 V 2200 об. нужни са 1800 об.- без да намаляваме силата му - върти един банциг.
todortv - майстор
speleonik написа:
..... трифазен двигател 2.2 kW 380 V 2200 об....
Tакова животно няма.
Дай снимка на табелата.
Тези обороти може да са след ремъчната предавка.
Нова шайба.
Последна промяна от todortv на съб юни 06, 2015 9:57 pm, променено общо 1 път.
pipilica - майстор
Бе то може ама ще ти се сгади като видиш цената на трифазен инвертор за тая мощност. По-добре си купи нов мотор. Няма трифазен мотор на тия обороти освен ако не е нещо специална изработка.
speleonik - помощник
Мислих за инвертор, но не си струва парите, защото ми трябва просто постоянна скорост имало някаква комбинация с намотките мисля, че бях чувал за такава на три степени - приставка - е беше за циркулационна помпа на парното.../ надявах се на нещо по лесно освен с редукция или просот по-слаб мотор!
pipilica - майстор
Няма начин да стане, слагай ремъчна предавка хем ще вдигнеш въртящия момент и ще реже като змей.
krasi92 - майстор
И като вдигне оборотите дали ще е безопасен за работа-едва ли .Змейовете са ги избили древните едно време щот много са рязали.Лесно ще стане с инвертор но цената е доста по висока от тази на друг подходящ мотор.Най евтино е с промяна на диаметъра на ремъчните шайби.Много е опасно при високи обороти да се скъса режещата лента и оператора да е близо до нея .
MrMurdjo - майстор
Не е лошо все пак да се чете какво пишат другите.
Човекът иска ДА НАМАЛИ оборотите, не да ги вдига.
И като ги намали с ремъчна предавка, логично ще се качи въртящият момент към задвижването на лентата, от където произтича и змеевското рязане :-D
krasi92 - майстор
Пие като смок ми беше ясно сега ми е ясен и този термин.По принцип уважавам чуждото мнение и внимателно прочитам всичко но от време на време ми убягват някои малки детайли за което се извинявам.
gogo7777 - майстор
Абе най-евтино, лесно и ефективно е смяна или престъргване на ремъчната шайба на двигателя. За 400 оборота по-малко, трябва да се отнемат я има я няма 4-5 мм..
MrMurdjo - майстор
То това беше ясно още след първото споменаване на шайбите, ама лаф да става :)


krasi92
Горното не беше нито с лошо чувство, нито заяждане. А самият лаф не ми е ясно как е произлязъл, но се употребява. Някъде вместо "змей" използват "зъм" :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "как да "спънем" трифазен двигател?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: