Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
dyaneff написа:
Продава се от ТМЕ. :partyman:
Не само там. Продава се и по разни сайтове за аудио маниаци.
Там им дерат кожите с двойна и тройна цена. :-D
:partyman:
nv952 - майстор
И в кварталните железарии също го продават (поне в тая до нас го има) :)
Иначе преди бая време бях пуснал един такъв да осветява на село зад къщата.Крушка 60 вата и щепсел.
Естествено без гофра :shock: :-D ...(кой ти знаеше тия упражнения)
Добре че вуйчо ме светна и го разкарах. :cool:
пп гледах че има 0.25мм2 от тоя и ще е идеален за поливната система :razz:
fox_vt - майстор
Даже и тоя за колонките ще издържи на 230 волта нищо че му дават 50 волта :-D Виждал съм разни изпълнения навремето със телефонен кабел на 220 волта от този тип по тънкия http://www.filkab.com/main/bg/products/ ... ППВАР/138/

Само че навремето бяха с прозрачна и жълта изолация вътре.И си работило години.Не че е правилно но това са 230 волта не 230kV :lol:
hidrazin - майстор
Че то тоя от Филкаб дето си го дал е за работно напрежение 100V.
Радиоточките работеха на това напрежение. Пък и все още се произвеждат и продават озвучителни тела за 100V.
Миналата година купувах десетина такива:
Тонколона 10W за монтаж на таван с трансформатор за 100V
При големи разстояния високото напрежение е незаменимо. :)
:partyman:
petrov_belota - специалист
hidrazin написа:
И що не щете да пускате 230V по тоя кабел? :-D
За клемата е ясно. Няма място в баня на открито.
:partyman:
И язе това се чудя :-D :-D :-D
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
И що не щете да пускате 230V по тоя кабел?
Може да е изпитан на някакво напрежение за кратък период от време, но какво е номинално допустимото според производителя при продължителна работа?
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
...но какво е номинално допустимото според производителя при продължителна работа?
Е колко пъти трябва да го пишем? Номинално напрежение 300V.
http://dekotex99.com/wp-content/uploads ... _cable.pdf
:partyman:
fox_vt - майстор
hidrazin написа:
Че то тоя от Филкаб дето си го дал е за работно напрежение 100V.
Радиоточките работеха на това напрежение. Пък и все още се произвеждат и продават озвучителни тела за 100V.
Миналата година купувах десетина такива:
Тонколона 10W за монтаж на таван с трансформатор за 100V
При големи разстояния високото напрежение е незаменимо. :)
:partyman:
Ами такъв намерих с чичо гошо но се сещаш за кой кабел говоря от едно време.Изолацията му е не повече от 0,5мм доста повече от показания аудио червеночерен.То не всичко на тоя свят е изолация,китайците като наблягат на изолация със тънки като косъм медни жила що не ги купувате тях :-D
Virtuozo - специалист
Отговорите са предпазливи понеже става дума за баня и за под мазилка. То иначе ясно кабел като кабел пък нагревателя и той колкото една лампа кажи речи. Иначе понеже забегнахте малко към ел абсурдите ще кажа и аз. Звънеца ни е 220 волта и след 30 години работа спря. Звънеца работи ама ток не стига до него. Отивам доло до бутона и там всичко наред ама гледам че кабелчето като от телефон обаче не медно а желязно а над него една педя нещо ме усъмни,той под боята кажи речи,драстах и го видях ръждясал и едва го пипнах и прекъсна. Управих го там обаче пак не тръгна щото някъде другаде между етажите е ръждясал и прекъснал. Вариант лесен за опъване през 3 етажа няма и затова го пуснах по кабела за телефона(не се ползва стационар от времето на царя) който и горе и доло ми дойде доста удобен и сега звънеца си бачка с кабелче телефонно единично и тънко като косъм ама нее баня и да дрънне нищо няма да стане.
fikata - майстор
ама гледам че кабелчето като от телефон обаче не медно а желязно а над него една педя нещо ме усъмни,той под боята кажи речи,драстах и го видях
Човек се учи докато е жив. Ето сега и аз научих,че имало кабелчета като от телефон,но със тоководещи железни жила.Нито медни нито алуминиеви, а железни. До сега бях виждал само телефонен кабел само с медни жила и със стоманена тел под външната изолация за механична якост при опън. Но имало значи и такива с железни проводници, които ръждясват с времето....
Последна промяна от fikata на чет юни 18, 2015 10:32 pm, променено общо 1 път.

Тема "кабела ще издържи ли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: