Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pif4o - специалист
Здравейте колеги, имам един стар руски мултицет на които индикатора не му работи, не помня кво му беше станало ама уреда е като нов и ме е грях да го хвърля, на някои ако ще му върши работа нещо за части или ако може да си го оправи ще му го подаря :) Ето го кво мяза :)

Прикачен файл

IMG_20150712_164312.jpg
rositodor - специалист
Ами ако не е от Пловдив? :-D
hrpankov - специалист
....сработила е защитата или няма батерия.... на капака има инструкция как се работи с него......
kam34 - специалист
И сега ако кажеш защо му е батерия на обхват за напрежение цена няма да имаш. :wink:

И аз имам един, още по стар модел от тази серия, използван точно един път на обхват за ток мерено мрежово напрежение :wallbash: чисто нов го гръмнах м*********. Но си го пазя за спомен.
petromaniq - специалист
Аз да ти кажа.... Защото се захранва операционен усилвател за повишаване вътрешното съпротивление на прибора, пък и за сработването на защитата. Ти вероятно имаш Ц-20. :-D
hidrazin - майстор
petromaniq написа:
Аз да ти кажа.... Защото се захранва операционен усилвател за повишаване вътрешното съпротивление на прибора, пък и за сработването на защитата. Ти вероятно имаш Ц-20. :-D
Ся ако вземеш да обясниш какво общо има батерията с измерването на напрежение... Ама едва ли.

Освен това изглежда е вярно това, че измервателната му система не работи.
Стрелката се намира в неестествено ляво положение и вероятно е даже малко крива в самата основа.
Това означава че се е шатнала много здраво в крайно положение. Може някой да се пробвал да мери колко е тока в контакта? :-D
:partyman:
kozl - майстор
petromaniq написа:
Аз да ти кажа.... Защото се захранва операционен усилвател за повишаване вътрешното съпротивление на прибора, пък и за сработването на защитата. Ти вероятно имаш Ц-20. :-D
Това за защитата го потвърждавам, а като няма батерии защитата е изключена и не може да се мери. Освен това бързо ги лапа батериите и при изключена защита, та се налагаше да ги махам като не го ползвам.
FM STEREO - специалист
Не би трябвало да не може да измерва волтове ако няма батерии,защитата може да не сработи без батерии,но волтовете трябва да се мерят и когато батериите са извадени.
petromaniq - специалист
FM STEREO, Ползвал съм такъв уред и за това знам кое как е. Ако не вярваш, кандидатирай се за офертата от спортна злоба и пробвай.
FM STEREO - специалист
Написах че не би трябвало да е така,защото един колега ми показа същият уред и той измерваше волтове когато е без батерии,уреда беше напълно изправен,не съм искал и имал намерение да се заяждам с теб,ако съм те обидил моля за извинение.

Тема "Някои от Пловдив да му подаря стар руски мултицет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: