• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
iliya_i написа:
Логиката е, че има значение в каква посока тече тока.
Значи при 1P предпазителя който е на снимката входа му е от долу ако прекъсваме плюса така ли?
MIRO_073 - майстор
Отговора ти е тук. Според зависи.
http://www.schneider-electric.cl/docume ... c60hdc.pdf
valentino76bs - майстор
Кое е другото зависи освен това :?
Прикачен файл:
Screenshot_2016-01-11-08-13-13.png
Screenshot_2016-01-11-08-13-13.png (27.52 KиБ) Видяна 1017 пъти
MIRO_073 - майстор
То е описано. В зависимост от поляритета.

Прикачен файл

Untitled 2.jpg
Untitled 2.jpg (36.7 KиБ) Видяна 986 пъти

Прикачен файл

Untitled.jpg
Untitled.jpg (17.55 KиБ) Видяна 986 пъти
valentino76bs - майстор
Значи ако плюса не е заземен входа е от горе такс ли........нещо :?
nikolov333 - майстор
И аз да задам един важен въпрос. Чел съм из форума, че АП са с гарантирана работоспособност до 3-ри изключвания на късо съединение. Когато сменяхме инсталацията у нас, по неволя го тествахме, понеже забравихме проводниците на един контактен излаз, неизолирани. След три изключвания на АП при късо, палеца не пада до долу, както е при изключено положение, а остава някъде по-средата. Това нормално ли е и как може да се прецени работоспособноста на предпазителя, като в повечето случай на късо, никой не ги брои, нито отбелязва, колко пъти са падали? :? А как стои въпроса с гарантирана работоспособност на АП при комбинираните ДТЗ, понеже не намирам никаква информация за тях? :?:
fikata - майстор
Πpи aвтoмaтичнитe пpeдпaзитeли нopмaлнo им дaвaт живoт тpи пoвтopни влючвaния aĸo ĸъcoтo cъeдинeниe нe e oтcтpaнeнo. T.e aĸo пpeдпaзитeлят ти изĸлючи и ти гo вĸлючиш,зaщoтo cи миcлил,чe пpичинaтa e oт пpeтoвapвaнe, a тo ce oĸaжe,чe e cтaнaлo ĸ.c. няĸъдe..
nikolov333 - майстор
То ясно, че е добре да бъде сменен след третото късо, ама как да разберем, кое по ред му е късото? Въпроса е има ли визуална индикация или начин да се прецени работоспособноста му и дали това, че палеца не пада до долу например, може да го подсказва или просто е нормално да остава така?
valentino76bs - майстор
nikolov333 написа:
То ясно, че е добре да бъде сменен след третото късо, ама как да разберем, кое по ред му е късото? Въпроса е има ли визуална индикация или начин да се прецени работоспособноста му и дали това, че палеца не пада до долу например, може да го подсказва или просто е нормално да остава така?
Няма брояч....и няма визуална индикация поне аз не знам,а за това дето падат до половината има такива автомати които така падат и после за да ги възстановиш първо сваляш надолу да зацепи и после вдигаш,но да ти кажа тез масовите за домашна употреба новите не съм виждал да го правят това .Българските черни боклуци за така и мошните АП-та/разбира се не всички/.Какъв е модела на твоя?Да ти кажа нещо ама под секрет ти на никой не казвай :-D до сега не съм видял автомат да се сменя по този повод/н бр. пъти късо/!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Въпрос относно автоматични предпазители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: