Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
terziisky - специалист
Здравейте,преди няколко месеца си размразих хладилника(фризера) и го пробих с нож. Фреона изтече,както и да е,пратих го на ремонт,оправиха го,сега работи добре,НО има теч на вода, прикачил съм снимки,проблем ли е това или може и да си работи така?
Казанчето което е над компресора не е спукано.

Прикачен файл

WP_20150803_12_56_10_Pro8.jpg
Neno Er - специалист
До колкото виждам, заскрежена е тръбата която излиза от компресора и когато скрежът се топи ти подмокря. Преди така ли е било? Питай там където са ти го ремонтирали.
Следващият път за размразяване ползвай трион. :lol:
Сега сериозно. Когато бързаш да размразиш, слагаш в хладилника съд с гореща вода. Голям ефект има обдухването със сешоар /що ли не му казват сУшоар ?/. Тази технология я ползвам като си отида на село и не разполагам с много време.
terziisky - специалист
Neno Er написа:
До колкото виждам, заскрежена е тръбата която излиза от компресора и когато скрежът се топи ти подмокря. Преди така ли е било? Питай там където са ти го ремонтирали.
Следващият път за размразяване ползвай трион. :lol:
Сега сериозно. Когато бързаш да размразиш, слагаш в хладилника съд с гореща вода. Голям ефект има обдухването със сешоар /що ли не му казват сУшоар ?/. Тази технология я ползвам като си отида на село и не разполагам с много време.
Другия път трион ще да е!
Благодаря за отговора.
Не преди не течеше така.
Проблем ли е ако си го оставя така,на мен не ми пречи?
lyubohar - майстор
Опитай да облечеш тръбата с някаква термоизолираща тръба.
Продават едни сиви сцепени по дължина.
todortv - майстор
Изпарителят предполагам е сменен с друг.
Или не е за този хладилник, или е по- малко фреона.
Щом работи и не ти пречи не е проблем.
Изолирай с черна изолация, тази за климатизи , като я
сцепиш..... Сивата не става.
валкиса - специалист
Хладилника е презареден с повечко газ,обади се на на този който го е ремонтирал да го оправи.
dyaneff - майстор
И аз съм на мнение, че хладилника е презареден.
terziisky - специалист
Благодаря ви,ще купя черна изолираща тръба за климатик и ще видя какво ,ще стане.
Ако ли не стане,здраве да е!
stefanbg - специалист
Neno Er написа:
До колкото виждам, заскрежена е тръбата която излиза от компресора и когато скрежът се топи ти подмокря. Преди така ли е било? Питай там където са ти го ремонтирали.
Следващият път за размразяване ползвай трион. :lol:
Сега сериозно. Когато бързаш да размразиш, слагаш в хладилника съд с гореща вода. Голям ефект има обдухването със сешоар /що ли не му казват сУшоар ?/. Тази технология я ползвам като си отида на село и не разполагам с много време.
Само за информация - думата сешоар е с френски произход, затова не е сУшоар. И аз съм си задавал този въпрос и това ми отговориха...
lov - майстор
Хладилника е презареден и има вероятност компресора да работи на мокър ход което не е добре за него. Викай този който го е ремонтирал да си оправи нещата. С изолацията само ще замажеш положението.

Тема "Проблем хладилник!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: