Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
profesionalist_wood - майстор
Привет. Въпроса ми е до колко Mhz е този функционален електронен генератор? Защото аз си търся до 100 Mhz втора употреба и да знам колко пари вървят,щото по спомен отпреди 20 години бяха скъпи. Сега не знам колко са :?

Прикачен файл

778683.jpg
sstefanov - майстор
1 MHz максимум.

100 MHz функционален генератор е наистина много особено (и скъпо) нещо, обикновено са само синусоидални за такива високи честоти. Странно е за какво ти трябва.
До 20 MHz може да пробваш MAX038, за по-нагоре - AD 9850 и подобни.
profesionalist_wood - майстор
Ебати тъпнята тия дни. Като допрях днес фазомера си в корпуса на сигнал генератора http://www.ebay.com/itm/RC-Generator-PO ... 1620572510 се оказа че е офазен и свети фазомера, така е същото на единия от осцилоскопите български ОН 4 пак на корпуса му свети фазомера :x
Ами сега,опитах да ги включа в други контакти и пак същото. :? На другите осцилоскопи ги няма тия неща
Явно ще ги нося при един френд да ги погледне :? Контактите са проверени но пък как не се е включила ДТЗ :?
miroton - майстор
profesionalist_wood написа:
Ебати тъпнята тия дни. Като допрях днес фазомера си в корпуса на сигнал генератора http://www.ebay.com/itm/RC-Generator-PO ... 1620572510 се оказа че е офазен и свети фазомера, така е същото на единия от осцилоскопите български ОН 4 пак на корпуса му свети фазомера :x
Ами сега,опитах да ги включа в други контакти и пак същото. :? На другите осцилоскопи ги няма тия неща


Явно ще ги нося при един френд да ги погледне :? Контактите са проверени но пък как не се е включила ДТЗ :?
я си виж заземителния кабел на апаратите
dyaneff - майстор
Профи, ти студент ли си ? :)
dyaneff - майстор
Гледах ти темата в МЦУ. Много осцилоскопи имаш. :)
profesionalist_wood - майстор
Стари ама тежки :lol: Бачкат си,стават за домашна полу-професионална работа. Още им диря траф да ги включа в него за да няма изненади :-D

Тема "Функционален Генератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: