Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kalinaki - помощник
Здравейте !!! Имам Metabo BSZ 14,4 с две батерии. Когато сложа батерия да се зарежда, веднага в зарядното се включва едно вентилаторче и започва да мига зелената лампичка отпред на самото зарядно...което означава че зарежда. До тук добре..., но е добре само с едната батерия. Слагам втората батерия на зарядното и се получава следното....НЕ се включва вентилатора на зарядното, въпреки това зелената лампичка мига, но само за 10-15 секунди и след това започва да мига червената, което предполагам означава че прегрява....и не мога да си заредя батерията. А тази батерия ми е по добрата от двете. Моля кажете ми какво става. Верно че батериите са дъртички ( на 3-4 години) но си държаха...и с двете си изкарвах цял ден работа. От няколко дни обаче едната батерия не се зарежда. Какъв би могъл да е проблема ????
hidrazin - майстор
kalinaki написа:
... А тази батерия ми е по добрата от двете. ...
Била е батерия. И какво чудно има? Просто си е заминала.
:partyman:
kalinaki - помощник
дали си е отишла...преди 2-3 месеца ми се случи същото, но не съм сигурен на коя батерия...и после се оправи. До сега разбира се ....
fantom - специалист
дай подробности за батерията, и какво и е напреженеито в момента
kalinaki - помощник
Батерията е NiCd, 14,4v 2000ah. в момента е 2,7 волта на изхода и не тръгва да се зарежда. Имам предвид че за 10-15 секунди зарежда и веднага светва червената лампичка и дотам. Не мога да разбера защо като сложа тази батерия не сработва вентилатора за охлаждането на зарядното. На другата батерия още докато я сложа на зарядното , вентилатора си тръгва в самото начало и работи през целия цикъл на зареждане. На тази неще...или завърта за много кратко и спира или вобще не тръгва :sad:
Има ли вариант да се е изхабила толкова много че да не иска да тръгне да се зарежда. Както казах по напред батериите са старички и като не ги ползвам 2-3 седмици и се разреждат.
ESPACE - майстор
Вържи я в паралел на заредената здрава за 1 минута и ще тръгне заряда (минус с минус, плюс със плюс).
kalinaki - помощник
веднага ще пробвам
kalinaki - помощник
Даааам ...вече всичко е наред. Благодаря на ESPACE за съвета. Явно много се е разредила батерията и нещеше да захапе. Подържах я вързана към другата около 20 мин. и току що я сложих на зарядното. Вентилатора се включи и веднага почна да се зарежда. Благодаря още веднъж за помоща.
ESPACE - майстор
Зарежда се но трябва да знаеш, че тези батерии си отиват.

Тема "Батерията на винтоверта не ще да се зарежда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: