Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Kondor1 - специалист
Под масата, на която ми е компютъра е доста пренаселено от кабели и ми се иска да ги скрия малко. Идеята е да се вдигнат и да вървят точно под плота за да не се виждат като е прав човек. Чух за някакви големи кабелни канали - не от тия дето събират 1 кабел ШВПС, а нещо като профил 3х5 см (така си го представих). Има ли такива или може би някакви куки, на които да се провесят кабелите?
lov - майстор
Има дори и по големи от това което искаш. Не виждам смисъл да ти давам линкове защото е по-добре да влезеш в някой голям магазин за ел. материали защото имат мостри и да си прецениш на място какво най точно ще ти свърши работа.
toolegittoquit - майстор
Кабелни канали има с много и различни размери. Не са от най-красивите, но са по-красиви от хвърчащи кабели 100% :)
KingLin - майстор
Аз моите съм ги снопирал и съм ползвал кабелна превръзка с дупка за винт. С канал ще имаш голяма играчка там където излизат разклоненията, освен ако не ползваш канал за табло от тия с прорезите ама той е малко по скъп. С 10-ина такива превръзки и още толкова обикновени (свински опашки) всичко е прибрано и под строй.
PCL82 - майстор
Има специални метални държачи за кабел. Представляват метална шина с телени или пластинчати закачалки през определено разстояние. Завинтваш я за бюрото и нанизваш кабелите през закачалките. Така лесно се добавя или изтегля кабел, без да разбутваш останалите. Подобни джаджи се ползват при сървърните ракове и са прахово боядисани.
https://shopdelta.eu/kabelen-organajzer ... p7617.html
Kondor1 - специалист
Хубави неща има в тоя линк, но скоби за 5лв идват към 60лв с транспорта от Полша или някъде там...
hidrazin - майстор
Е че кво не ти харесва например тая скоба за 40 стинки?
Скоба пластмасова
Или пък тая?
http://obobettermann.bg/vbs-svarzvashti ... ip-10.html
:partyman:
Kondor1 - специалист
Тия от последния линк излязоха добри. Ще поръчвам още да имам резерв :)

Тема "Кабелен канал или държач" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: