Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vsm - напреднал
Здравейте колеги, миналото лято в село както навсякъде извадиха таблата по улиците.
Не съм запознат с въздушните мрежи но мисля че това е неправилно!
Както навсякъде така и тук подизпълнителите си взеха паричките ноо....
дотук добре.
Та въпроса ми е следния моят кабел и на съседа се пресичат и неговия виси върху моя
и там тежи на моя прът със изолаторите.
Правилно ли е? при положение че има стълб и нямаше да нямат допир.
Понеже къщичката ми е малка съм с прът около 2метра над нея.
Кабела който е на стълба отива към мен.
Другия който е пресекъл и на комшийте и от улицата до къщата им е около 40 метра
Мисля че това е абсолютно неправилно монтиран кабел.
Мога ли да се жала на доставчика?

Прикачен файл

IMG_20150820_110453.jpg

Прикачен файл

IMG_20150820_110426.jpg

Прикачен файл

IMG_20150820_110419.jpg

Прикачен файл

IMG_20150820_110333.jpg
egomen66 - майстор
Принципно , енерго-доставчиците ,не ги касае мрежата след електромера. Споменаваш за под изпълнители. Трябва да разбереш , на Кого са под изпълнители , и да се жалваш на тях. Но почти съм сигурен , че ще те врътнат на кого е отговорността , и ще те пратят да се оправяш сам. ЛОША ИСТИНА... [-(
pipilica - майстор
Ми жалвай се дано да помогне и да оправят кабела. При мен между два стълба са се оплели кабела за осветлението с тоя главния и се обаждах на енергото отговора беше няма проблем ще го оправим, тва преди година и все още ги чакам.
vsm - напреднал
Благодаря ви за отговорите!
Ще се опитам да ползвам правата си :!:
FM STEREO - специалист
Не се плаши,този кабел е с добра изолация и няма проблем да се пресича,допира до други кабели, и при мен и съседа се допират неговият и моят,вървят заедно и вече 15 години не имало никакъв проблем.
Virtuozo - специалист
Хубаво е нещо,като се прави да се следят нещата още когато се правят,тоест стоманата да се кове докато е гореща.
Тая работа дето след електромера грижата си е ваша я оставете за себе си. Колегите говорят тука по правилник ала когато електромера до ден днешен ти е бил еди къде си и изведнъж идват едни копачи,дето не са и техници и казват ще ти го местим на майната си,тогава вече и вие участвате в играта.
Ето на мене лично преди 2 месеца ми изнесоха електромера който беше вътре във входа на кооперацията и го сложиха в табло на външната ограда. Разстоянието не е голямо към 15 метра а двора е цементиран.
Та идва един от енергото заедно с двама трима дето са подизпълнители и ще копат и казва така:
"Значи таблото ще го сложим тука на тротоара и няма да пречи а кабела съм намислил да вдигнем тука 3 метра една тръба и с един трох хоп направо до старото табло"
А аз му викам -" Ти хубаво си го намислил ама аз друго съм измислил. Ще сложиж ти таблото тука, ала ей тука на (и му показвам) ще резнеш с резача ей тоя цимент дето е 10 санта и ще изкопаеш тия 15 метра и простори в този двор няма да правиш,понеже на мене сега електромера дето ми е си ми харесва"
Онзи пък вика " Ама аз така щото някои пък от съседите може да се сърдят и има и такива дето не дават да се копае в двора им"
И когато му казах той за съседите да не се плаши и недоволните да ми ги праща,тогава вече един от копачите се обади и му вика " Абе прав е човека и както иска така ще го направим,щото и аз да бях и аз нямаше да се навия на тея въздушки".
Та така стоят работите но трябва да се действа докато е време иначе копаят та копаят аз бях лесен ами имаше съседи дето входовете им на гърба на къщата а дотам 30 и кусур метра и копаха та ушите им плющят. Е ако могат да ви залъжат,няма да се колебаят де...
egomen66 - майстор
Virtuozo написа:
Хубаво е нещо,като се прави да се следят нещата още когато се правят,тоест стоманата да се кове докато е гореща.
Тая работа дето след електромера грижата си е ваша я оставете за себе си. Колегите говорят тука по правилник ала когато електромера до ден днешен ти е бил еди къде си и изведнъж идват едни копачи,дето не са и техници и казват ще ти го местим на майната си,тогава вече и вие участвате в играта.
Ето на мене лично преди 2 месеца ми изнесоха електромера който беше вътре във входа на кооперацията и го сложиха в табло на външната ограда. Разстоянието не е голямо към 15 метра а двора е цементиран.
Та идва един от енергото заедно с двама трима дето са подизпълнители и ще копат и казва така:
"Значи таблото ще го сложим тука на тротоара и няма да пречи а кабела съм намислил да вдигнем тука 3 метра една тръба и с един трох хоп направо до старото табло"
А аз му викам -" Ти хубаво си го намислил ама аз друго съм измислил. Ще сложиж ти таблото тука, ала ей тука на (и му показвам) ще резнеш с резача ей тоя цимент дето е 10 санта и ще изкопаеш тия 15 метра и простори в този двор няма да правиш,понеже на мене сега електромера дето ми е си ми харесва"
Онзи пък вика " Ама аз така щото някои пък от съседите може да се сърдят и има и такива дето не дават да се копае в двора им"
И когато му казах той за съседите да не се плаши и недоволните да ми ги праща,тогава вече един от копачите се обади и му вика " Абе прав е човека и както иска така ще го направим,щото и аз да бях и аз нямаше да се навия на тея въздушки".
Та така стоят работите но трябва да се действа докато е време иначе копаят та копаят аз бях лесен ами имаше съседи дето входовете им на гърба на къщата а дотам 30 и кусур метра и копаха та ушите им плющят. Е ако могат да ви залъжат,няма да се колебаят де...
Виртуозно си се справил...Шегичка.... :lol: Абсолюто си прав... затова и аз го посъветвах , да си търси правата , от възложителите на занятието към под изпълнителите. :partyman:

Тема "Въздушна ел. мрежа ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: