• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valerko - специалист
valerko написа:
Казанчето е 19 л. За домашна употреба. Благодаря на всички. За акциза...питал съм в НАП, казаха щом е 19 л може без акциз, виж ако е 20 тогава не може. :-D :drinkers:
Не съм го купил, ще си го правя. От кег от Кока Кола, колонен тип. В кега се слагат нагревателите, отгоре е тръба неръждавейка Ф42 около метър, до нея друга пак неръждавейка Ф32 малко по-малко от метър за охлаждане и през нея минава Ф15 медна за свещенната течност. Грубо е това. Имам някаква схемичка, ако искаш на лични дай мейл да ти я пратя.
Andri01 - майстор
Майтапя се,аз ползвам един 50л. на газ. Но благодаря,все пак ! И успех с майсторлъка,и като стане ще пуснеш едно кадро,нали? :partyman:
ESPACE - майстор
И внимавай с тия директни нагреватели, че развалят материала ако не е само течност
valerko - специалист
ESPACE написа:
И внимавай с тия директни нагреватели, че развалят материала ако не е само течност
Само течност ще е разбира се.
fikata - майстор
Тази мощност от 2х1500W e идеална за един казан от два заварени казана от стари перални, като дъното на единия става за капак.Терморегулаторът/по схемата/ е излишен. :)
Проверено ,изпитано.
gogo7777 - майстор
Аз бих разположил нагревателите под кега. Само кантал малко глина, тук там заварка и мерак естествено. Кега е удобен за такова изпълнение поради берта отдолу, а и нагревателите ще са с каквато си искам мощност и практически вечни :-D
valerko - специалист
fikata написа:
Тази мощност от 2х1500W e идеална за един казан от два заварени казана от стари перални, като дъното на единия става за капак.Терморегулаторът/по схемата/ е излишен. :)
Проверено ,изпитано.
Такъв си имам, ама за в апартамента глася тоя малкия...жента още не знае, ще стане драма като го инсталирам в банята. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Нагревател от 1500w може ли на 750w?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: