• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
IwanG - помощник
Закупиш миналата седмица проточен бойлер Емона 5,5Д под налягане за кухня. Нов модел е 5,5 kW. Мислех че ще прави топла вода оказа се че не е така. Явно се полъгах по мощността му. Някой може ли да ми препоръча нещо което да върши работа. :cry:
Andri01 - майстор
Бойлер "проточен" и "под налягане" са различни неща!! Уточни се!
DundyTheCroc - майстор
Андри, има проточни под налягане и отворен тип. На колегата как да разбирам проблема, не му стига температура на мивката при 5.5 киловата ли? Ако е така се слага цедка на чучура с малки дупки, дебита пада и температурата скача.
Andri01 - майстор
Как проточен и под налягане едновременно? Ако е под налягане-той е с обем/ като големите бойлери/! Проточен-на принципа на "Юнга"-пускаш водата,включва се нагревателя/ от налягането на входящата вода в съдчето/ и веднага тръгва топлата вода.
Andri01 - майстор
Чисто проточен бойлер ,на принципа на "юнгите" !Обемните бойлери се водят под налягане!!.Ако отчитаме налягането на водопроводната мрежа ,да под налягане е! :partyman:
DundyTheCroc - майстор
Те така де, за водопровода говорим, няма бомба да правим :-D
fox_vt - майстор
В комплекта на бойлера трябва да има дифузьор който се слага на мястото на сегашния на мивката.Ако го няма питай в магазина навярно са решили да спечелят и от него като ти го продадат отделно.

Andri01 ти обемните ги изкара котли :-D като се ползват и двата са в едно положение откъм налягане,и да точно водното налягане се има предвид че го има точно то а не че се покачва при загряване.
solar_entusiast - специалист
Ако искате нормален дебит при нормална температура на водата от проточен бойлер трябва да се отиде на поне 12kW мощност.
Но на тези мощности са само трифазни такиви и са си цифра.
hidrazin - майстор
solar_entusiast написа:
Но на тези мощности са само трифазни ...
Това не е вярно. Но пък наистина е по-добре трифазен при големи мощности.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Проточен боилер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: