Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
Включихме бате HDMI и виж ко стана :)
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4979984
shadow__01 - майстор
valentino76bs написа:
Включихме бате HDMI и виж ко стана :)
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4979984
Едва ли в ромската маха включват hdmi кабели, а причината за пожара ме съмнява да е точно от телевизор.
mironcho - специалист
:!: :arrow:
hidrazin написа:
... Та преди да човъркате по HDMI портовете си изключете устройствата от мрежата и други линии.
И аз съм го патил, добре, че телевизора беше още в гаранция. Каквото и да разделяте галванично и каквито и "само за малко..." спазвайте съвета на hidrazin
brpraziel - специалист
Малко се забавих с проверката, но все не ми оставаше време.Проверих всички контакти и на два от тях(на единия ми е вързан компютъра) фазата беше хваната за шуко пластината(допрях фазомера до корпуса на компютъра и светна като на коледа) как някои не го е ударил тока до сега незнам.Старите собственици живеят сега над нас и се чудя дали да отида да се скарам с тях не е първото нещо за което си патя от този апартамент.Вързах ги правилно и взех за всеки случаи разклонители със защита.На някои контакти фазата е от ляво на други от дясно това проблем ли е?Засега съм ги оставил така все пак щепсела го въртиш както си искаш :?
DundyTheCroc - майстор
Позиция на фаза и нула не е толкова важна, добре е, че си открил къде е офазено вместо занулено. Преди време така ми бяха вързали абсорбатора при монтажа, а той метален, имам един полет през кухнята заради него.
miroton - майстор
brpraziel написа:
Малко се забавих с проверката, но все не ми оставаше време.Проверих всички контакти и на два от тях(на единия ми е вързан компютъра) фазата беше хваната за шуко пластината(допрях фазомера до корпуса на компютъра и светна като на коледа) как някои не го е ударил тока до сега незнам.Старите собственици живеят сега над нас и се чудя дали да отида да се скарам с тях не е първото нещо за което си патя от този апартамент.Вързах ги правилно и взех за всеки случаи разклонители със защита.На някои контакти фазата е от ляво на други от дясно това проблем ли е?Засега съм ги оставил така все пак щепсела го въртиш както си искаш :?
Това се прави с пробна лампа,някои път и нулата свети леко.
brpraziel - специалист
Пробната лампа я забравих при тъста, но като я взема ще тествам пак.
fikata - майстор
Това се прави с пробна лампа,някои път и нулата свети леко.
Кое това ?
krasi92 - майстор
miroton написа:
brpraziel написа:
Малко се забавих с проверката, но все не ми оставаше време.Проверих всички контакти и на два от тях(на единия ми е вързан компютъра) фазата беше хваната за шуко пластината(допрях фазомера до корпуса на компютъра и светна като на коледа) как някои не го е ударил тока до сега незнам.Старите собственици живеят сега над нас и се чудя дали да отида да се скарам с тях не е първото нещо за което си патя от този апартамент.Вързах ги правилно и взех за всеки случаи разклонители със защита.На някои контакти фазата е от ляво на други от дясно това проблем ли е?Засега съм ги оставил така все пак щепсела го въртиш както си искаш :?
Това се прави с пробна лампа,някои път и нулата свети леко.
Браво бе много добър съвет :rock: :rock: :rock:

Тема "Изгаряща техника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: