Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
arkadas - напреднал
Привет на всички специалисти от форума. След дълго ходене по мъките и опити за разрешаване на проблема реших да потърся съвети и тук във форума. Случаят е следния. Преди 5 г. се нанесохме в нова кооперация и оттогава до днес непрекъснато имаме някакви проблеми с тока. В началото много често при включването на няколко ел. уреда винаги изключваше централния предпазител в общото табло. Оказа се, че е била зададена много ниска мощност и предпазителя съответно е бил с нисък праг. След молби до енергото и разправии ни беше сложен предпазител с по-висока мощност, койте вече по-рядко започна да изключва. Остана обаче проблемът с честото изгаряне на осветителните крушки, които въпреки няколкократната смяна на телата продължиха не просто да изгарят, а направо гърмят и се пръскат. Освен това винаги сме плащали сметки за ток, доста по-високи от съседите при горе-долу една и съща консумация.
Моля за съвети и мнения по казуса и евентуално за някакви решения на проблема.
Благодаря предварително и поздрави на всички.
moimoimoi - майстор
напрежението колко волта е?
същия случай съм имал,не аз ами новодомците, напрежението 243-245 а крушките кучи китайски марки и горят кат пуканки
а за предпазителя е ясно,инвеститора заявява 6 киловата минималната мощност и слагат 25ампера с крива В .

Тема "Сложен казус с ел. инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: