Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
Здравейте,колеги ако може да ми дадете някакъв съвет как да разбера дали този блок фунционира. От електрическа количка е ,мотора е правотоков/четков/ без каквато и да е информация за него но е мощен!Всички краища на модула са ясни освен трите който за обозначени с PH PL PW вероятно сигнала за управление идва там.Има и три малки платки който са в кормилната част и най вероятно управляват контролера .Мисля си ,че този блок е само силовата част на PWM а някоя от тези платки го управлява,но как да разбера ?
B+ /+ директен от акумулатора/
B-/- акумулатор/
М-,М+ захранване мотор
BK-,BK+ захранване спирачка
SW /switch/ към краен микро изключв. който е на ръчната спирачка захранва реле което прекъсва минуса
PH PL PW-?
Прикачен файл:
Прикаченият файл DSC_0033.jpg вече не е достъпен
Прикачен файл:
Прикаченият файл DSC_0031.jpg вече не е достъпен
Прикачен файл:
DSC_0031.jpg
MrMurdjo - майстор
Сигурно ли е, че е с четки?
Тези обозначения ми приличат на изводи на безчетков трифазен. Той пак е правотоков, но въртенето се осъществява чрез комутиране на три намотки в определена последователност от електрониката. И по това се доближава повече до серво мотор.
1115 - специалист
Ами за управление на газта ми звучат.
PL - power LOW
PH - power HIGH
PW -

Има там едно копче <- 4 8-> мили предполагам това е бързо бавно, а вероятно на PW е газта.
На сайта на производителя има доста контролери - може и да познаеш модела.
valentino76bs - майстор
MrMurdjo написа:
Сигурно ли е, че е с четки?
Тези обозначения ми приличат на изводи на безчетков трифазен. Той пак е правотоков, но въртенето се осъществява чрез комутиране на три намотки в определена последователност от електрониката. И по това се доближава повече до серво мотор.
С четки е отварях го ,изводите за мотора са М+ и М- .
1115 написа:
Ами за управление на газта ми звучат.
PL - power LOW
PH - power HIGH
PW -

Има там едно копче <- 4 8-> мили предполагам това е бързо бавно, а вероятно на PW е газта.
На сайта на производителя има доста контролери - може и да познаеш модела.
Мерси.
Да има копче за 4 и 8 мили,мотора е с реверс управлява се с тази ръчка като десния палец бута предната а левия задната скорост.Освен това има един потенциометър горе от който му се задава колко бързо да се движи .А ръчката също е потенциометър и плавно регулира оборотите.А за изводите логично звучи най вероятно ще измеря да видя какво идва и въобще дали ще реагира но най вероятно ще ми трябва осцилоскоп.Като дам на конакт щтракат релета но до там на изхода за мотора няма никой!
emil679 - специалист
PL - power LOW
PH - power HIGH
PW -power WAIT
valentino76bs - майстор
PL - pot LOW
PH - pot HIGH
PW -pot wiper

Писах на янките изпратиха ми цялата техническа информация за диагностика и откриване на проблеми!Та излизат съпротивления от /до на тези три края обяснено много подробно какво да се измери!Само да не излезе контролера ,че е 500 долара другите такъми са по евтини :)
profesionalist_wood - майстор
valentino76bs написа:
PL - pot LOW
PH - pot HIGH
PW -pot wiper

Писах на янките изпратиха ми цялата техническа информация за диагностика и откриване на проблеми!Та излизат съпротивления от /до на тези три края обяснено много подробно какво да се измери!Само да не излезе контролера ,че е 500 долара другите такъми са по евтини :)
Яко! Дори човек може сам да направи ремонт на уредите си купени от Америка
valentino76bs - майстор
Вече го направих и ми е толкова :-D ! По принцип и да ми поискаха пари за файла нямаше да се разсърдя ,нещо нормално е но тези направо ме учудиха! :supz:
Johny - майстор
Имам една аларма, която е произведена около 2000 година. Преди 2 години намерих фирмата производител /в Хон Конг/ и ги помолих за схема. До вечерта ми я изпратиха, което много ме учуди. Явно читавите фирми не са единици =D> .

Тема "Управление на правотоков мотор!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: