Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vpdyankov - помощник
Някой да има схема за мощен озонатор? Трябва да става за плувен басейн с обем 550 куб. метра.
hidrazin - майстор
Това някаква шега ли е?
:partyman:
kabel96 - специалист
Не е шега ама не знам струва ли си при условие че обществените басейни задължително се хлорират.Иначе като видиш цената на керамиката и ще се откажеш.
П. Петков - специалист
Антибактерицидна лама (луминисцентна лампа без луминофор), която се обтича от рециркулационния поток. Проблемът е в материала за уплътнителите на външния кожух, в който кожух тече водата. Гумените уплътнители се амортизират бързо поради UV излъчването (втвърдяват се). Могат да се ползват тефлонови торове, но поради липса на еластичност на тефлона трябва да има пристягащи пръстени с елестични елементи, подобни на пружинните шайби, които осигуряват аксиалния луфт за лагерите при ел. двигателите.
Входно-изходните щуцери могат да са радиални или аксиални. Аксиалните осигуряват по-добра компактност при свъзване на повече елементи. По подобен начин са направени "озонаторите" за антибактериална защита на системите за дейонизирана вода. Вероятно има и други решения, при които се използват високотемпературни, живачно-дъгови UV лампи. Не знам дали има директно барботиране на озон във вода, ама насцентният кислород ще да изчезне моментално при контакта с водата, така че облъчването с UV май е единственото решение.

Тема "озонатор за плувен басейн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: