• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Nortek4648 - специалист
Здравейте, наскоро направих едно захранване, като използвах един мой трансформатор но не мога да намеря из нета колко би струвал, за да знам за колко да го продам.
Това е единият модел, който на изхода дава 2 по 21V но е запарален фабрично в начало и край за по-голям ток:
Прикачен файл:
traf.png
Другият е същият само дето намотките не са запаралени и може да се ползват по отделно.
Ето го и него вече в кутията на захранването:
Прикачен файл:
20150916_154507.jpg
Прикачен файл:
20150916_234758.jpg
Ако някой може да ме ориентира за цената му, ще съм много благодарен защото не открих нищо за тези модели.
П.С. Извинявам се ако съм объркал раздела, но тук реших че е най подходящо.
jordanvass - майстор
Напиши поне колко квадрата е желязото, с това трябваше да започнеш. Като гледам как си го натоварил тоя траф с над 300 вата...сигурен ли си, че ще ги издържи? Аз по-скоро мисля, че ще запуши след половин час.
hidrazin - майстор
Няма да изпуши. Тоя траф е доволно мощен. Имам някъде подобен.
По спомен е някъде към 400-450W.
Ако не се лъжа тоя е от захранване на апаратура ТКО.
Само дето не е редно във форума да се дискутират цени за продавам/купувам.
Цената си я определяш на око или за колко би се разделил с него.
:partyman:
Nortek4648 - специалист
jordanvass написа:
Напиши поне колко квадрата е желязото, с това трябваше да започнеш. Като гледам как си го натоварил тоя траф с над 300 вата...сигурен ли си, че ще ги издържи? Аз по-скоро мисля, че ще запуши след половин час.
Мислех да опиша, но помислих че по снимките ще се разбере...
Трафа няма да изпуши, и не го товара над 300W
До колкото аз знам трафа е руски и е 300W. Като му правих тест на тези 21V (без товар) със товар 10А напрежението клекна на 19,7V като това е за трафа с отделените намотки. Другия със сдвоената няма да клекне, защото е 300W с двете в паралел намотки. Ето му размерите:
Прикачен файл:
traffo.png
За единия траф намотките са в паралел 2х1,5 проводник за другия са просто 2 отделни.
Как прецени че го товаря над 300W ако съдим по снимката, която съм качил - 37,8*7 = 264W? или аз греша...
Трафа не е пренавиван така си е заводски просто не мога да намеря цена за него.
Nortek4648 - специалист
hidrazin написа:
Няма да изпуши. Тоя траф е доволно мощен. Имам някъде подобен.
:partyman:
Ясно и аз така мислех, но все пак не искам да излъжа някого и затова исках да се консултирам.
Благодаря за отговора ще му измисля някаква цена и това е.
shadow__01 - майстор
Виж колко вървят подобни на него и се опитай да дадеш по-ниска и съответно примамлива цена от "конкуренцията". Идеален е за зарядно на акумулатор със съответната схема.
hidrazin - майстор
Nortek4648 написа:
...До колкото аз знам трафа е руски ...
Трафа си е напълно български. То си пише - завод Електроника.
:partyman:
moimoimoi - майстор
ето виж цени на подобни
http://www.tashev-galving.com/419054-20 ... +220V-+24V
съответно твоя е около 55-60 лева
jordanvass - майстор
Nortek4648 написа:
Трафа няма да изпуши, и не го товара над 300W
Да, сега виждам, че наистина е доста голям, снимките ме заблудиха, че е по-малък. Но това, което изписват уредите ти на изхода на изправителя, е поне 300 вата за трафа. Ако ти се смята, смятай. Но щом е толкова голям, значи няма проблеми.
Nortek4648 - специалист
jordanvass написа:
Nortek4648 написа:
Трафа няма да изпуши, и не го товара над 300W
Да, сега виждам, че наистина е доста голям, снимките ме заблудиха, че е по-малък. Но това, което изписват уредите ти на изхода на изправителя, е поне 300 вата за трафа. Ако ти се смята, смятай. Но щом е толкова голям, значи няма проблеми.
Да, прав си. Това е мощността която употребява товарът (254W), а от мрежата дърпа повече което е и логично..., в моя случай са (330) сега го премерих...Както и да е, на трафа не му е проблем, а и сега екстремно го товаря със един светодиод.
  • 1
  • 2

Тема "Мрежов Трансформатор цена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: