• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Не!!! В никакъв случай!
Било му скъпо. Ми като ти е скъпо няма да го управляваш дистанционно а ръчно.
Козата си сака пръч.
:partyman:
emil679 - специалист
estario написа:
Здравейте,
100A трифазни контактьори са скъпи и се чудех дали мога да купя 35-40А монофазен контактьор, който да монтирам след бушона и да прекъсвам с него само нулата. Така ще мога да изключвам уреда отдалеч, а едновременно с това защита на бушона ще се запази. Възможно ли е технически или ще има някакъв пролем ако прекъсна само нулата?


КОНТАКТОР -КОНТАКТОРИ ...:)


"Значение на думата контактьор
мн. контактьори, м. Лице, което претендира, че осъществява връзки с извънземни същества."

Да, ще има проблем ,при това сериозен... ,като за тел. 112. :-D
moimoimoi - майстор
в началото на темата говориш за 20 ампера товар , след това предпазителя е 100ампера
ще се престрашиш ли да ни кажеш какъв е товара? и монофазен или трифазен е?
ако товара е чисто активен и е 20 ампера спокойно контактор може да е 20-25 ампера , но ако товара е двигател,трансформатор е добре да е по голям примерно 40ампера
и нулата не е добре да я ползваш за управление/комутиране/ на каквото и да е,винаги се прекъсва фазата/фазите
solar_entusiast - специалист
То на трифазен консуматор и да му прекъснеш нулата той пак ще си работи.
Най много да пребиеш някого с това схемно решение.
estario - специалист
Ок ясно. Ще взимам трифазният. Става въпрос за чилър. Като е готово ще пратя снимки.
MIRO_073 - майстор
estario написа:
Здравейте,
Искам да мога дистанционно да прекъсвам захранването към един уред. Уредът консумира към 20А ток и работи на 220 В. Има ли радиоуправляем прекъсвач, който би могъл да ми свърши работа? Тези които съм виждал в конрад са за щепсел и са до 10А. Аз искам монтажат да е в кутията на устройството или непосредствено при бушоните.
Ти сега искаш само да го изключваш или И да го включваш дистанционно?? Има разлика нали?
estario написа:
100A трифазни контактьори са скъпи...
Скъпи скъпи колко да са скъпи - 80 лв.

Има и втори вариант, ако само искаш да го изключваш. Сменяш предпазителя с друг, на които могат да се добавят допълнителни аксесоари и слагаш min-напреженова зашита . Включването ръчно.

Прикачен файл

kontaktor.png
  • 1
  • 2

Тема "Отдалечено управление на бушон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: