• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Vectra - специалист
Здравейте колеги :)

Някой има ли представа колко долу-горе харчи на празен ход трафче за LED ленти (36W на V-TAC), че нямам подръка с какво да го измеря.
Както и дали има проблем ако се остави дълго време без товар :?

Благодаря :)
hidrazin - майстор
Харчи толкова колкото харчи. Като намериш нещо под ръка и го измериш, ще ни кажеш.
Те тези на въпросната фирма са си проблемни и с товар, и без товар и въобще да не са включени...
То по-големи боклуци от техните продукти едва ли ще намериш.
:partyman:
Vectra - специалист
hidrazin написа:
Харчи толкова колкото харчи. Като намериш нещо под ръка и го измериш, ще ни кажеш.
Те тези на въпросната фирма са си проблемни и с товар, и без товар и въобще да не са включени...
То по-големи боклуци от техните продукти едва ли ще намериш.
...без коментар... :flucht:
ditronix - специалист
Хидра, вече няколко пъти плюеш по тези продукти. Монтирал съм доста техни прожектори и няма никакви грижи с тях. Гаранция две години, работят си и толкова. Сега за трафовете им не знам, ама специално LED ваните са добри. Колкото до 12V захранване на светодиоди аз ползвам импулсни адаптери , купувани от китайските сайтове и специално с тези до 2А изходен ток също никога не съм имал проблеми!
hidrazin - майстор
Е ами значи имам си причини. Имал съм проблеми и с ламбите, и със захранванията и с гаранциите.
Ама не само аз де. Ето ти пресен пример от форума:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 11&t=51740
Не можели да мия сменят/ремонтират/заменят щото била стар модел!!!
За теб е нормално да монтираш от тази марка. Все пак са може би най-евтините и с най-големи отстъпки. :-D
Оная седмица на панаира в Пловдив имах среща с представителя на DEHN за източна Европа.
Та реших да си потърся от кого да купя 40-50 улични LED осветителни тела.
Щанда на въпросната фирма го отминах много бързо. :shock:

Към Vectra:
Vectra написа:
... трафче за LED ленти (36W на V-TAC),...
Ще покажеш ли въпросното трафче дето било 36W ?
http://www.v-tac.bg/index.php/filter-re ... ane-metal/
Колегата ditronix работи с тази марка и сигурно ще ти измери колко е празния ход? :)
:partyman:
ditronix - специалист
Ти май само пишеш, а не четеш какво пишат другите? Колегата ти работи с много неща, но точно с V-tac не е имал проблеми :-D В оная темичка, дето ме препращаш обяснява, че трябва да се пазят касови бележки за гаранцията, а после-имало било проблеми. Е ще има- без документ за покупка никой не признава нищо. И без опаковката! Аз не претендирам че имам монтирани стотици LED прожектори или лампи, защото това не ми е работата- правил съм го за познати и покрай други неща. Това съм намерил първия път, работят си вече 4 години прожекторите, това купувах и миналата година. Каталози и реклами съм виждал много, просто се съобразявам и с парите на хората.... Та такива работи. А, да, сетих се- никъде не съм писал, че съм ползвал захранвания на въпросната фирма!
hidrazin - майстор
Аааа... Чета си, чета. В оная темичка пък никъде не е казано че човека не си е пазил касовата или кутийката.
Щото тогава щяха да му кажат че заради това няма гаранция. Не че модела бил стар и нямали такива диоди и подобни дрън, дрън, дрън...
И да, обяснил съм как да се търси гаранцията и какво да се пази. Иначе за въпросните прожектори - още малко от форума:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 20#p664008
За година 66% фира и месец-два мотане.
Ама всеки си знае за себе си де.
Лично за мен - отрязал съм въжетата (и всички канапи) към тази фирма. :-D
:partyman:
ditronix - специалист
Виж ся, мини насам, ще идем да видим прожекторите, хем ще те черпя една хубава ракия :-D Може пък на ментета да си попаднал бе човек! Мисля, че си далеч от идеята че лъжа!
Vectra - специалист
Взех си мултицета и замерих въпросното трафче.Оказа се около 8ma.Модела е VT23030 и е 30w,моя грешка.
Остава открит обаче въпроса за продължителна работа без товар.Питам по принцип, не само за конкретния модел.
hidrazin - майстор
Виж сега, за такива модели захранвания по принцип няма проблеми да работят дълго време без товар.
От друга страна обаче това им скъсява живота, поне донякъде.
Едва ли някой ще ти каже колко ще изкара без да думне. Може ден, може 10 години...
Все пак си е електронно трафче. Има си вътре и китайски кондензатори дето съхнат.
Ама те си съхнат и като не работи - предполагаемо по-малко.
Не знам какво толкова го мислиш? Като гръмне - ново и това е.
ditronix написа:
Виж ся, мини насам, ще идем да видим прожекторите, хем ще те черпя една хубава ракия :-D Може пък на ментета да си попаднал бе човек! Мисля, че си далеч от идеята че лъжа!
Ми тогава за...би прожекторите. Хич и няма да ги погледна. :-D Ама много си ми далеч бре!
И на какви ментета да съм попаднал? :!: Китайско менте на китайско менте? :?
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Питане за траф за ЛЕД ленти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: